Винайдено наноматеріал для виявлення і знешкодження вибухівки

Схожа на чорнило речовина, що міняє колір при наявності вибухових речовин, на думку вчених, допоможе запобігти багатьом терактам.

Вчені представили наноматеріал, за допомогою якого можна не лише виявити, а й нейтралізувати вибухівку.

Матеріал, розроблений групою дослідників на чолі з Алленом Епплетом з Університету штату Оклахома (США), містить наночастки речовини на основі молібдену. Вони настільки малі, що на зрізі людської волосини вміщується 50 тис. таких частинок.

Речовину можна наносити на тестові паперові смужки, бейджі співробітників безпеки, заправляти в балончики або в змінні сенсори в стаціонарних детекторах.

При взаємодії з вибухівкою на основі пероксидів (наприклад, з перекисом ацетону або ГМТД) темно-синій матеріал стає жовтим, а потім, коли вибухівку знешкоджено, - безбарвним. Крім того, у новинки змінюються електропровідні властивості, що дозволяє використовувати її в електронних системах.

Пероксидні вибухові речовини можна виготовити кустарним способом, а от виявити їх досить складно. Розробка американських хіміків дозволяє виявити присутність вибухівки при концентрації від 50 частин на мільйон, причому як в закритих приміщеннях, так і в польових умовах.

Наноматеріал можна також використовувати для лабораторної безпеки при роботі з пероксидами.

Чергове досягнення нанотехнологій було продемонстровано 31 березня на конференції Американського хімічного товариства (ACS).

Тепер пан Епплет і його колеги мають намір зайнятися комерційним поширенням продукту, для чого була створена компанія Xplosafe. Очікується, що детектор і нейтралізатор вибухівки вже через рік будуть активно використовуватися в аеропортах.

Нагадаємо, не так давно колеги вищезазначених хіміків заявили, що їм вдалося синтезувати рослини, які виявлятимуть вибухівку.

Читайте також:

Вчені вивели рослини, які виявляють вибухівку

Росія і НАТО розробили прилад для виявлення вибухівки на тілі смертника

ФСБ Росії викрила лабораторію з виготовлення бомб для терактів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: