Вакцина від коронавірусу, зона ризику у крові та черговість зараження: як наука воює з пандемією
Pexels
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 41980

Першому учаснику досліджень вже ввели вакцину від коронавіруса.

Учені зі всього світу працюють над розробкою вакцини від коронавіусу та досліджують перебіг хвороби у тих, хто заразився коронавірусною інфекцією. І в них вже є перші позитивні результати роботи. Як науковці ведуть боротьбу зі смертельною хворобою розбирався ТСН.ua.

Перша вакцина

У Вашингтонському науково-дослідному інституті охорони здоров'я (KPWHRI) у Сіетлі розпочалися перші клінічні дослідження вакцини, яку розробили для захисту від коронавірусної хвороби 2019 (COVID-19). У відкритому дослідженні братимуть участь 45 здорових дорослих добровольців віком від 18 до 55 років протягом приблизно 6 тижнів. Перший учасник отримав дослідницьку вакцину сьогодні, передає Neurosciencenews 

Вакцина називається мРНК-1273 і була розроблена вченими NIAID та їх співробітниками в біотехнологічній компанії Moderna, Inc., що базується в Кембриджі, штат Массачусетс. Коаліція інновацій з готовності до епідемії (CEPI) підтримала виготовлення кандидата на вакцину для клінічного випробування фази 1.

"Пошук безпечної та ефективної вакцини для запобігання зараження SARS-CoV-2 є актуальним пріоритетом охорони здоров'я", - заявив директор NIAID Ентоні С. Фоучі, доктор медичних наук "Це фаза 1 дослідження, яке розпочали з рекордною швидкістю, є важливим першим кроком на шляху до досягнення цієї мети".

Інфекція SARS-CoV-2, вірусом, який викликає COVID-19, може спричинити легку та важку респіраторну хворобу та включати симптоми лихоманки, кашлю та задишки. 

Наразі не існує затверджених вакцин для запобігання зараження SARS-CoV-2.

скільки хворих на коронавірус у світі 17.03

Експериментальна вакцина була розроблена за допомогою генетичної платформи під назвою мРНК (месенджер РНК), яка спрямовує клітини організму на експресію білка вірусу, який, за сподіванням науковців, спричинить надійну імунну відповідь. Вакцину мРНК-1273 випробували на тваринних моделях і вона продемонструвала деяку захисну здатність.

Очікується, що до участі у випробуванні залучать 45 здорових дорослих добровольців віком від 18 до 55 років. Учасники дослідження отримають дві дози експериментальної вакцини шляхом внутрішньом’язової ін'єкції в надпліччя протягом 28 днів. Кожен учасник отримає 25 мкг (мкг), 100 мкг або 250 мкг дози при обох щепленнях, по 15 учасників у кожній дозі когорти. Перші чотири учасники отримають одну ін'єкцію з низькою дозою, а наступні чотири учасниці отримають дозу 100 мкг. 

"Ця робота має вирішальне значення для національних зусиль щодо реагування на загрозу виникнення цього вірусу", - заявив один із дослідників.

Це клінічне випробування фази 1, призначене для оцінки різних доз досліджуваної вакцини мРНК-1273 на предмет безпеки та їхньої здатності викликати імунну відповідь у добровольців дослідження. Дослідження фази 1 - це перший крок для тестування експериментальної вакцини на людях для оцінки її потенційної користі.

Зазначається, що дослідники сподіваються отримати початкові дані клінічного випробування протягом трьох місяців.

Якщо досліджувана вакцина дасть результати, наступний крок передбачає масштабніші дослідження, що охоплюють сотні до тисяч людей. Важливо зазначити, що вакцина проти COVID-19 не буде широко доступною для населення щонайменше рік та, ймовірно, довше. Клінічне тестування для встановлення безпеки та ефективності вакцини вимагає часу.

Ризик у групі крові 

Стало відомо, люди з якою групою крові найбільше ризикують підхопити коронавірусну інфекцію.

Люди з ІІ групою крові мають найбільше шансів заразитися новою коронавірусною інфекцією COVID-19, тоді як люди з І – найменше.

Медики дійшли висновку, що в людей з ІІ групою крові ймовірність зараження COVID-19 на 20% вище, ніж у людей з іншими групами крові, а люди з І групою крові мають найнижчий ризик зараження.

На думку вчених, метод дослідження заслуговує довіри. "Статистичний результат наведений лише для довідки, і необхідні додаткові дослідження, щоб з'ясувати, чому люди з певними групами крові легше заражаються цією хворобою", - додала науковиця.

Як коронавірус атакує організм людини

Експерти стверджують, що хвороба першими вражає легені, потім можуть постраждати нирки.

Першою ознакою того, що особа захворіла коронавірусом, є проблеми з диханням.

Як і грип, коронавіруси є респіраторними захворюваннями і можуть поширюватися, коли заражений пацієнт кашляє або чхає, розпорошуючи рідини з носа чи рота, які можуть містити вірус.

Більше того, зусилля організму для боротьби з вірусом можуть спричинити запалення в легенях, що може ускладнити дихання.

Вірус у легенях впливає на кисень у крові, що також серйозно шкодить організму. Вчені зазначають, що вірус може атакувати нирки.

Як імунітет долає нову коронавірусну інфекцію

Імунна система людей реагує на нову коронавірусну інфекції COVID-19 так само, як під час боротьби тіла з грипом.

Поки що відомо дуже мало про те, як впливає на організм коронавірус, оскільки він новий. У дослідженні вчені взяли зразки крові одного з перших пацієнтів Австралії, який заразився коронавірусом, і визначили антитіла, вироблені організмом для боротьби з хворобою.

"Це перша стаття, в якій показано, що організм може отримати імунітет, дати відсіч і одужати", - каже дослідник Каролін ван де Сандт. "Оскільки це новий вірус, ми не знали, як організм відреагує", - додав він.

Вчені сподіваються, що їхні результати допоможуть у створенні ефективної вакцини.

Симптоми коронавірусної інфекції інфографіка
ТСН.ua

Ця інформація дозволить оцінити будь-якого претендента на вакцину, оскільки в ідеалі вакцина має імітувати імунну відповідь нашого організму.

Також, використовуючи нове дослідження, вчені сподіваються використовувати маркери в крові для скринінгу пацієнтів на предмет ймовірності розвитку більш серйозних симптомів, і відповідно, змінювати його лікування.

Вчені знайшли антитіло до коронавірусу

Науковці з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт знайшли антитіло до коронавірусу COVID-19.

Науковці описують антитіло до SARS2, коронавірусу, який викликав теперішню пандемію (COVID-19). Антитіло може допомогти виявити та запобігти цьому виду коронавірусної інфекції. І це вперше у світі.

Препарат ще належить перевірити на людях (а на це підуть місяці).

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавірусу. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 98 відео Спалах коронавірусу в Європі

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії.

Спалах коронавірусу в Європі

Відео Як світ живе в умовах пандемії

Транспортна блокада і домашній карантин – безпрецедентні заходи через коронавірусну пандемію запроваджують у Франції. Там відклали другий тур місцевих виборів та проведення пенсійної реформи. Найскладнішою  у світі ситуація залишається в Італії - попри надсуворий карантин - майже 28 тисяч інфікованих і понад 2 тисячі померлих. Більше про коронавірус

Як світ живе в умовах пандемії

Залиште свій коментар