Випущено перший серійний біопринтер для створення живих тканин і органів

Біологічний 3D-принтер допоможе в області імплантації та відновлення органів і тканин.

Американська компанія Organovo і австралійська Invetech представили перші біологічний 3D-принтер, що відкриває нові перспективи в області імплантації та відновлення органів і тканин. Пристрій розроблено в розрахунку на дрібносерійний, але все ж таки промисловий випуск.

Це перший в світі серійний біопринтер, і вже найближчим часом Invetech має намір поставити ще кілька таких же апаратів для Organovo, а вона вже займеться розповсюдженням новинки. Перші зразки 3D-біопринтера від Organovo і Invetech будуть з'являться в дослідних і медичних організаціях у 2010 році.

Принтер оснащений двома друкуючими голівками. Одна заправляється цільовими "фарбами" (людські клітини печінки, нирок, судин і так далі), друга - допоміжними матеріалами (підтримує гідрогель, колаген, фактори росту).

Особлива гордість творців пристрою - лазерна калібрувальна система і роботизована система позиціонування головок, точність якої складає лічені мікрометри. Це дуже важливо для розміщення клітин у правильному положенні.

Виконавчий директор Organovo Кейт Мерфі назвав появу даного принтера проривом, оскільки він вперше надає гнучку технологічну базу для організацій, що працюють в області інженерії тканин і органів.

"Вчені та інженери можуть використовувати 3D-біопринтери для розміщення клітин практично будь-якого типу відповідно бажаної тривимірною моделлю", - підкреслив Мерфі.

Organovo вважає, що спочатку принтер буде використовуватися для наукових експериментів в області конструювання живих тканин і органів, а потім апарат може з'явитися і в медичних клініках.

Вражаючі досліди в даній сфері проводяться вже кілька років. Над різними варіантами технології друку органів і до цих пір працюють дослідники відразу в декількох інститутах і університетах. Час від часу з'являються цікаві варіації тривимірного біологічної друку, що відрізняються тонкощами у складі "чорнила" і самому процесі формування з них цілої тканини.

У результаті з'явилася технологія NovoGen, в якій продумані всі необхідні деталі біодруку як у біологічній частині, так і в частині "заліза". Перші експериментальні принтери для Organovo будувала компанія nScrypt. Але це були пристрої, необхідні для шліфування технології. Тепер же настав час серійного випуску біопринтерів.

Читайте також:

У США розрізали мозок людини, яка стала найбільшою загадкою неврології

У США розпочався експеримент з напилювання людської шкіри

Знайдено ген, який відповідає за ріст пухлини мозку

В Італії знайшли два пальці і зуб Галілео Галілея

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: