Вирощування ампутованих кінцівок стане реальністю

Ген p21 може блокувати можливості організму, які збереглися у деяких істот, включаючи амфібій, але втрачені в процесі еволюції усіма іншими тваринами.

Вирощування ампутованих кінцівок, відновлення зламаного хребта і пошкодженого мозку скоро можуть стати реальністю, оскільки учені з Інституту Уістара (США) ідентифікували ген, який володіє майже магічними здібностями.

Дослідники виявили, що ген p21 може блокувати можливості організму, які збереглися у деяких істот, включаючи амфібій, але втрачені в процесі еволюції усіма іншими тваринами. Мова йде про репаративну регенерацію, яка відбувається після пошкодження або втрати будь-якої частини тіла. Якщо відключити цей ген, людина може набути здатності подібної регенерації.

Експерименти на мишах показали, що організм гризунів з відсутнім геном p21 може відрощувати втрачені або пошкоджені тканини. На відміну від звичайних ссавців, у яких рани загоюються шляхом утворення шрамів, у генетично модифікованих мишей з пошкодженими вухами на місці рани формується бластема - структура, пов'язана зі швидким ростом клітин. У ході регенерації з бластеми утворюються тканини органу.

За словами вчених, за відсутності гена p21 клітини гризунів ведуть себе як регенеруючі ембріональні стовбурові клітини, а не як зрілі клітини ссавців. Тобто вони швидше вирощують нову тканину, ніж відновлюють пошкоджену.

Теоретично відключення гена p21 може запускати аналогічний процес і в людському організмі.

Читайте також:

Вченим вперше вдалося відновити геном давньої людини

Вчені знайшли "ген Пітера Пена", який зупиняє старіння

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: