Висадження дерев може завдати більше негативного впливу у боротьбі зі зміною клімату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Висадження дерев не завжди позитивно позначається на рівні кисню в ґрунті.

Екологи покладають великі надії на проєкти, які спрямовані на висадження дерев і лісонасаджень для підвищення рівня кисню в повітрі. Однак, за даними нового дослідження, стратегія боротьби із кліматичними змінами за допомогою висадження лісів є переоціненою.

Про це пише Phys.org.

У дослідженні вчені описали, як висадження нових дерев впливає на різні ділянки ґрунту. Для цього вони проаналізували дані, зібрані під час роботи із 11 тис. зразків ґрунту на території Китаю.

Експерти з’ясували, що на те, чи стане успішним висадження дерев, впливають різні фактори, зокрема: вид рослин, історії використання ділянок, тип ґрунту тощо. Під час досліджень вони встановили, що рівень вмісту кисню в ґрунті, де до висадження дерев його було мало, справді зріс. Однак озеленення багатих на кисень ґрунтів може лише погіршити його та зменшити рівень вмісту кисню.

Наші результати переконливо свідчать про те, що передбачувані потенціали поглинання вуглецю в залісненні, які не враховують фонові запаси вуглецю в ґрунті або потенційно негативні наслідки заліснення, надмірно оптимістичні.  Заліснення включає в себе безліч технічних деталей і балансів різних частин, і це не може вирішити всі наші кліматичні проблеми. 
зазначають автори

Нагадаємо, за останні кілька років люди щохвилини знищували площу лісів розміром з понад 40 футбольних полів. Щороку ж зникав шматок зелені приблизно розміром з Сполучене Королівство. У дослідженні було виявлено, що за останні 115 років світ втратив понад третину старовікових лісів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції