Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вивчення чорних дір, комп'ютерний голос і аміотрофічний склероз. Біографія Стівена Гокінга

З кінця 1960-х вчений пересувався тільки на візку.

Англійський фізик-теоретик і популяризатор науки, професор Стівен Гокінг помер у віці 76 років.

ТСН.uа наводить факти його біографії.

Стівен Гокінг народився 8 січня 1942 року в Оксфорді, куди переїхали з Лондона його батьки, побоюючись бомбардувань німецької авіації. 1962 року Стівен закінчив Оксфордський університет, а 1966 року в коледжі Трініті-хол Кембриджського університету отримав ступінь Ph.D.

Основними науковими сферами Стівена Гокінга були теоретична фізика та космологія, зокрема, його вважають одним з основоположників квантової космології. Він займався вивченням чорних дір: застосував термодинаміку до їхнього опису, а також 1975 року розробив теорію про те, що чорні діри "випаровуються" за рахунок явища, яке назвали "випромінювання Гокінга".

Стівен Гокінг активно займався популяризацією науки та громадським активізмом. Його книжки "Коротка історія часу", "Чорні дірки і молоді всесвіти", "Світ у горіховій шкаралупі" стали бестселерами. Підтримував ядерне роззброєння, загальну охорону здоров'я та боротьбу зі змінами клімату, виступав проти війни в Іраку 2003 року.

Від 1960-х років у Гокінга почався розвиватися бічний аміотрофічний склероз, який призвів до паралічу — від кінця 1960-х вчений пересувався тільки на візку. Після запалення легенів 1985 році він втратив здатність говорити і спілкувався з допомогою голосового синтезатора. До кінця життя фізик був здатний рухати тільки мімічним м'язом щоки, якою він за допомогою датчика керував комп'ютером.

Нагадаємо, що Стівен Гокінг попередив, що майбутнє суспільства залежить від того, чи зможуть люди знайти новий будинок за межами планети Земля. Він додав, що пошуки планети для колонізації повинні початися вже зараз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції