Виявлено кілька гігантських планет, які вільно "подорожують" галактикою

Фахівці виявили десяток планет, які не прив’язані гравітацією і вільно блукають у Космосі.

Група японських астрономів вперше в історії науки зафіксувала в центральній частині Чумацького шляху кілька планет, які не обертаються навколо своєї зірки, а довільно блукають по Всесвіту.

По масі блукаючі планети перевершують Юпітер - гіганта Сонячної системи. Вони виявлені у межах 26 тисяч світлових років від Землі, повідомляється у науковому журналі Nature.

Наука і раніше теоретично припускала наявність такого роду планет, однак їх реальне існування вдалося підтвердити вперше.

Для цього японські фахівці з університетів Нагоя та Осака в обсерваторії в Новій Зеландії з 2006 року протягом двох років кожного вечора з проміжками від 10 хвилин до однієї години фотографували спеціальною камерою 50 мільйонів зірок у нашій галактиці Чумацький шлях.

У результаті аналізу цієї величезної кількості даних були виділені 10 об'єктів, яскравість яких змінюється через планети, які затіняють їх. Вони, судячи з усього, не обертаються навколо зірки, а вільно "подорожують" по галактиці.

Як припускають вчені, таких небесних тіл тільки в межах Чумацького шляху має бути значно більше, ніж планет, "прив'язаних" гравітацією до своїх зірок.

Читайте також:

Учені знайшли першу придатну для життя планету

NASA зафіксувало зіткнення комети з Сонцем (відео)

Астрономи виявили раніше невідомий рукав Чумацького шляху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: