Виявлено новий тип зірок-самогубців

Астрономи виявили 12 раніше невідомих подвійних систем, що складаються з білих карликів, як мінімум половина з яких закінчать свою еволюцію, коли обидва карлики зіткнуться один з одним і вибухнуть.

Астрономи виявили новий тип подвійних зоряних систем, що складаються з білих карликів, які дуже скоро за астрономічними мірками зіллються воєдино і вибухнуть як наднові.

"Це дивні системи - об'єкти величиною з Землю, що обертаються навколо одна одної на відстані меншій, ніж радіус Сонця", - заявив провідний автор дослідження Воррен Браун із Смітсоніанського астрофізичного центру.

Усі ці дивні системи складаються з двох білих карликів. Ці гарячі і надщільні зірки - остання стадія еволюції зірок, схожих на наше Сонце. Такі зірки після вигоряння водню у термоядерних реакціях здуваються, перетворюючись на червоні гіганти. Потім ця оболонка вибухає, залишаючи гаряче і надщільного ядро - одна ложка речовини білого карлика важить більше тонни.

Білі карлики, які вивчали астрономи, відносно легкі, їхня маса становить приблизно одну п'яту маси Сонця. Вони складаються майже цілком з гелію, у той час як звичайні білі карлики складаються в основному з вуглецю і кисню, що утворилися після вигоряння гелію.

"Ці білі карлики пройшли екстремальну програму зниження ваги - вони перебувають на таких близьких орбітах, що вплив гравітації викликає потужні приливні сили і веде до втрати маси", - говорить співавтор дослідження Карлос Прієто з іспанського Інституту астрофізики.

Злиття білих карликів веде до катастрофи - їхня загальна маса перевищує критичну точку, в результаті чого відбувається вибух наднової.

Браун і його колеги вважають, що ці білі карлики можуть бути одним із джерел тьмяних наднових, випромінювання яких приблизно в 100 разів слабкіше, ніж у звичайних наднових типу Ia.

Нагадаємо, раніше орбітальний телескоп Hubble зробив повторну серію знімків наднової зірки SN 1987A, яка вперше була зафіксована земними астрономами в 1987 році.

Читайте також:

НАСА виявила у Сонячній системі "планету смерті"

Сонячна система зіткнеться з помаранчевим карликом

Створено перше тривимірне відео вибуху наднової зірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: