"Вконтакте" навчився обходити блокування в Україні. Оператори кажуть, що нічого не можуть зробити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Однак соцмережа все одно втрачає аудиторію серед українців.

Мобільний додаток "ВКонтакте" навчився обходити блокування в Україні. Останнім часом в нього можна увійти через мережу практично будь-якого провайдера без використання VPN-додатків.

Про це пише Liga.Tech.

Користувачі гаджетів на iOS розповіли, що до липня цього року у "ВКонтакте" не можна було зайти без VPN, але з середини літа у додаток пускали як через мобільний інтернет, так і через Wi-Fi.

Що стосується операційної системи Android, то можливість обходити блокування "ВКонтакте" в Україні з'явилася ще 2017 року, відзначили в компанії "Воля". Програма використовує вбудований VPN-сервіс. І оператори, і провайдери нічого не можуть зробити з цим.

В "Укртелекомі" теж повідомляють про те, що "ВКонтакте" обходить блокування завдяки вбудованому VPN. У компанії відзначили, що працюють над технічним рішенням проблеми і прогнозують, що протягом декількох тижнів її вирішать.

У "Київстарі" кажуть, що закрили доступ до доменних імен сайтів, перелічених у президентському указі про заборону російських соцмереж і сайтів, за IP-адресами. Але закрити доступ до всіх мобільних додатків оператор теж не може.

"Мобільні програми – це програми зі своєю внутрішньою методикою роботи, де розробник може встановлювати за замовчуванням такі опції, як proxy server чи vpn для "обходу" блокувань. Але це відповідальність розробників, на яких телеком-оператор не має впливу!", - відзначили у пресслужбі "Київстар".

У Vodafone також підтвердили інформацію про вбудований у додаток VPN і додали, що "на сьогодні немає інструментів, щоб обійти цей "обхід". У lifecell зазначили, що з травня 2017 року метод блокування не міняли, але "це не означає, що немає методів "обійти" блокування".

Згідно зі статистикою, "ВКонтакте" втрачає аудиторію в Україні. За даними Kantar TNS CMeter, за липень соцмережа скотилася з 14 на 24 місце в рейтингу найбільш відвідуваних ресурсів в нашій країні. Охоплення Facebook вже в три рази більше.

Лічильник SimilarWeb показує, що Україна - досі другий за відвідуваністю регіон після Росії для "ВКонтакте", але частка трафіку, яка на нього припадає, становить лише 6% за серпень.

Однак, як зазначає видання, при вбудованому в додаток VPN подібні лічильники не дають чітку картинку. Користувач при його включенні заходить на сайт забороненого ресурсу під IP з європейської країни, а не з України. Тому складно сказати, скільки українців користуються "ВКонтакте" завдяки VPN.

Нагадаємо, 16 травня 2017 року російські соцмережі "ВКонтакте" і "Одноклассники" потрапили до списку юридичних осіб, щодо яких Україна ввела санкції.

Президент України затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони про розширення списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких введено санкції. Загалом, обмежувальні заходи стосуються 468 компаній. В указі пояснюється, що заборона діє на інтернет-провайдерів за "надання послуг доступу користувачам мережі інтернет до ресурсів сервісів".

Тодішній президент Петро Порошенко зазначив, що санкції, які були введені проти Росії, можуть бути переглянуті після повного виведення російських військ з території України.

Після обрання Володимира Зеленського президентом у Раді національної безпеки і оборони України запевнили, що не будуть скасовувати санкції проти Росії, в тому числі і проти російських соцмереж.

Відео Кожен українець, який відмовляється від «ВКонтакте», завдає збитків російській економіці – Сіманський

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції