"ВКонтакте" почав офіційно передавати ФСБ дані юзерів

Дата публікації
Перегляди
50к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"ВКонтакте" почав офіційно передавати ФСБ дані юзерів

"ВКонтакте" передаватиме ФСБ дані юзерів. / Фото: avtomir.com

Соцмережа потрапила під дію скандального в Росії закону "про блогерів".

Соцмережу "ВКонтакте" включили до реєстру Роскомнадзору в рамках виконання скандального "закону про блогерів", прийнятого в Росії 1 серпня. Тепер соцмережа мусить передавати ФСБ всі дані про своїх користувачів.

З відповідною заявою виступив прес-секретар Роскомнадзору Вадим Ампелонський. Чиновник нагадав, що закон регулює діяльність блогерів в Росії, і "ВКонтакте" було включено до цього реєстру згідно з положеннями закону в якості "організатора поширення інформації".

Інтернет-майданчики з таким статусом повинні розкривати інформацію щодо відвідуваності блогерів, їхні контакти, зберігати цю інформацію на російських серверах протягом півроку та ділитися даними зі спецслужбами.

У свою чергу виконавчий директор "ВКонтакте" Дмитро Сєргєєв сказав, що вони дійсно отримали таке сповіщення від Роскомнадзору. За його словами, немає нічого дивного в тому, що соцмережу визнали "поширювачем інформації", адже вона такою і є.

Водночас заступник керівника Роскомнадзора Максим Ксензов повідомив, що до реєстру організаторів поширення інформації Роскомнадзора внесені сервіси "Яндекса", Mail.ru і Rambler. Також він наголосив, що будуть внесені й всі іноземні платформи без винятку.

Зазначимо, прийняття "закону про блогерів" викликало хвилю обговорень в російському інтернеті, оскільки це стало ще однією сходинкою до тотального контролю та цензури інформації.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
50к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація