Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вміст вуглекислого газу в атмосфері Землі знову досягнув критичного рівня

Відзначається також істотне збільшення вмісту в атмосфері метану та оксидів азоту.

Рівень вмісту вуглекислого газу в атмосфері Землі в 2015 році знову досяг критичної позначки в 400 частин на мільйон. Раніше явище було зафіксовано в 2013 році.

Про це повідомила Всесвітня метеорологічна організація, - пише ВВС.Russian.

Не виключено, що концентрація СО2 в атмосфері тепер не опуститься нижче цієї планки "протягом життя багатьох поколінь". Відзначається також істотне збільшення вмісту в атмосфері метану та оксидів азоту. Пов'язані з антропогенними чинниками викиди парникових газів в атмосферу, згідно зі статистикою ВМО, в 2014-2015 роках залишалися на відносно стабільному рівні.

У той же час істотний вплив на зростання концентрації діоксиду вуглецю в атмосфері надав кліматичний феномен Ель-Ніньо, вважають вчені. Виникає в Тихому океані температурна аномалія, відома як Ель-Ніньо, є причиною засух і повеней в різних частинах планети. Зокрема, останній Ель-Ніньо призвів, як припускають, до ослаблення мусонних дощів в Південно-Східній Азії, посух в південній Австралії, на Філіппінах і в Еквадорі, снігопадів у США, аномальну спеку в Бразилії і повеней у Мексиці. Через Ель-Ніньо знизилася здатність тропічних лісів поглинати з атмосфери діоксид вуглецю.

Посухи стали причиною виникнення лісових пожеж, що також позначилося на збільшенні концентрації парникових газів.

Нагадаємо, що раніше британські вчені заявили про виявлення доказ того, що витончення в озоновому шарі над Антарктидою починає скорочуватися.

За словами вчених, у порівнянні з 2000 роком у вересні 2015 року стоншення скоротилося на 4 мільйони квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює площі Індії. Зменшення озонової діри пояснюється поетапним відмовою від озоноруйнуючих хімічних речовин.

Відео Сполучені штати Америки боротимуться зі змінами клімату

Залиште свій коментар

Вибір редакції