Внутрішній компас. Учені здивували відкриттям ще одного відчуття людини – магніторецепції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вважалось, що люди не сприймають магнітне поле Землі.

Лабораторні експерименти команди вчених із США та Японії показали, що наш мозок реагує на зміни магнітного поля Землі.

Про це пише The Sun.

Відомо, що багато риб, комах і, звичайно, птахів здатні орієнтуватися завдяки магніторецепції, яка дозволяє відчувати напрям глобального магнітного поля Землі.

Вважається, що люди ним не володіють, проте експеримент показав, що і нам деякою мірою магніторецепція доступна. Водночас, якщо птахам у цьому допомагає спеціалізований чутливий білок, то як людина відчуває магнетизм – поки що загадка.

Учені відібрали близько 30 добровольців і помістили у темне та звукоізольованому приміщенні. Там їх піддали впливу штучних магнітних полів, а разом з цим фіксували мозкову активність.

Вони помітили зміни у ній, проте лише тоді, коли хвилі поводили себе так, як в Північній півкулі, тобто звично для досліджуваних людей – усі вони жили вище за екватор.

"Аристотель описав п'ять відчуттів, включно із зором, слухом, смаком, нюхом і дотиком, — каже Джозеф Кіршвінк, одни з дослідників. "Однак він не розглядав відчуття температури, болю, балансу і деяких інших, які, як ми тепер розуміємо, є повноправною частиною нашої нервової системи. Вивчення наших тварин-предків показує, що сприйняття геомагнітного поля теж може увійти в цей перелік — як вже не шосте, а 10, а може, і 11 відчуття".

Разом з цим поки що незрозуміло, що нам дає це відчуття. Це може змінитись у майбутньому, якщо ми знайдемо, як його використовувати.

Нагадаємо, щось дивне відбувається з північним магнітним полюсом Землі. Він зміщується від Канади у бік Сибіру. Чому – вчені не знають напевне. Про те, що відбувається, читайте у матеріалі ТСН.ua.

ВідеоСонячне затемнення може вплинути на стан здоров'я українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції