Вода на Марсі, гравітаційні хвилі та нова Земля. Найкращі лонгріди ТСН.ua про космос

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ми зібрали десятку наших найкращих лонгрідів, присвячених науковим відкриттям у космічній галузі.

Сьогодні, 12 квітня, світ відзначає День авіації та космонавтики - дату, присвячену першому польоту людини в космос. Сьогодні, до речі, виповнилося 55 років із дня польоту Юрія Гагаріна. Це особливий день - день тріумфу науки і всіх тих, хто сьогодні працює в космічній галузі.

Проте, ми вирішили не переказувати вам історію першого польоту в космос, оскільки відтоді сталося багато цікавих та революційних космічних відкриттів – місія на Плутон, вода на Марсі, відкриття "нової Землі" та гравітаційних хвиль, передбачених Ейнштейном. Тому ми зібрали десятку наших найкращих лонгрідів, присвячених науковим відкриттям у космічній галузі.

340 ДНІВ НАД ЗЕМЛЕЮ. КОСМІЧНА МІСІЯ ДОВЖИНОЮ В РІК

2 березня американський астронавт Скотт Келлі разом із російськими космонавтами Михайлом Корнієнком та Сергієм Волковим повернувся на Землю після 340 днів, проведених на МКС. Жоден із астронавтів до цього часу ще не перебував у космосі довше. Ця космічна місія має важливе значення для NASA. Можливо, це ще один крок на шляху до польотів на Марс. ТСН.ua пропонує більше дізнатися про історичну місію.


ЕЙНШТЕЙН МАВ РАЦІЮ. ЯК ВЧЕНІ ЗНАЙШЛИ ГРАВІТАЦІЙНІ ХВИЛІ

11 лютого фізики заявили, що нарешті знайшли гравітаційні хвилі в просторі й часі. Вони виникли через зіткнення двох чорних дір. Існування гравітаційних хвиль підтверджує пророцтво Альберта Ейнштейна, зроблене 100 років тому. ТСН.ua вирішив розібратися, яке значення це має для людства, як вдалося засікти гравітаційні хвилі, у чому ж все-таки мав рацію Ейнштейн та чого нам очікувати від науки.


МІСІЯ НА МІСЯЦЬ. НОВІ-СТАРІ ПІДКОРЕННЯ САТЕЛІТА ЗЕМЛІ

Досі на Місяць висаджувалися апарати, а потім поверталися на Землю, тільки трьох країн - США, СРСР та Китаю. Проте ці програми фінансувалися і контролювалися державою. Хто ще збирається підкорити Місяць найближчими роками, а також хто вже підкорив - читайте в нашому матеріалі.


МАРСІАНСЬКА ОДІСЕЯ. НАСКІЛЬКИ РЕАЛЬНА ПОДОРОЖ НА МАРС

8 жовтня 2015 року на українські екрани вийшов один із найцікавіших та найочікуваніших науково-фантастичних фільмів - "Марсіанин". Щоб відтворити найбільш точну картинку, вся знімальна команда та відеомейкери безпосередньо співпрацювали з провідними вченими NASA. Пізніше фахівці з NASA розповіли про науку "Марсіанина", порівнявши кіношні події з реальною підготовкою відправки астронавтів на Марс.


ВОДА НА МАРСІ. ВСЕ, ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВІДКРИТТЯ NASA

Вчені знайшли докази наявності рідкої води на Червоній планеті. Нові дані були отримані в результаті аналізу знімків, переданих автоматичною станцією Mars Reconnaissance Orbiter. Про це NASA урочисто оголосило 28 вересня на спеціальній прес-конференції. Читайте детальніше про відкриття науковці у нашому лонгріді.


ДРАКОН НА ОРБІТІ. ЯКИМ БУДЕ МАЙБУТНЄ КОСМІЧНИХ ПОЛЬОТІВ

У 2017 році компанія SpaceX збирається здійснити перший політ астронавтів до Міжнародної космічної станції на її кораблі Crew Dragon, зробленому на замовлення NASA. Розробники корабля запевняють, що їхній апарат ХХІ століття зробить революцію у доступі до космічного простору. ТСН.ua покаже, як саме це відбудеться.


TERRA NOVA. NASA ПОКАЗАЛО ЗЕМЛЮ 2.0

NASA оголосило про виявлення планети, яка настільки схожа на Землю, що її неофіційно назвали "Земля 2.0". Офіційно вона називається Kepler 452b. Планета в півтора рази більша за Землю, але на ній рік триває майже так само, як і в нас. Провівши тисячі досліджень, астрономи NASA заявляють, що це відкриття, про яке люди мріяли тисячу років тому.


ПРИВІТ, ПЛУТОН. МОМЕНТ, ЯКОГО ЧЕКАЛИ 9 РОКІВ

ПІсля 9 років та майже 5 мільярдів кілометрів New Horizons нарешті дісталася найвіддаленішої та найзагадковішої планети нашої Сонячної системи. ТСН.ua зібрав найважливішу та найцікавішу інформацію про місію New Horizons та пропонує вам ознайомитися із деталями одного з найважливіших космічних відкриттів.


ОЧИМА HUBBLE. НАЙКРУТІШІ ФОТО З ГЛИБИН КОСМОСУ

Телескоп Hubble працює безперебійно вже чверть століття, дозволяючи вченим робити все нові космічні відкриття, які впливають на хід історії людства. ТСН.ua обрав 25 найбільш захопливих знімків Hubble, які телескоп зробив впродовж 25 років спостереження за Космосом.


НЕХАЙ ПРИБУДЕ З ТОБОЮ СИЛА. ВСЕСВІТ "ЗОРЯНИХ ВОЄН"

A long time ago, in a galaxy far, far away...17 грудня на екрани вийшов фільм "Пробудження Сили" - сьома частина кіноепопеї "Зоряні війни". Майже за 40 років існування всесвіт, створений Джорджем Лукасом, став об'єктом культу для мільйонів шанувальників і найважливішим явищем у світовій масовій культурі. Наша редакція обрала базові запитання про шість частин "Зоряних воєн". Щоб уникнути плутанини, ми не зачіпаємо нестикувань у сюжеті, а також суперечливих моментів. І нехай прибуде з нами сила.

Залиште свій коментар

Вибір редакції