Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Возз'єднання" не буде. Науковці спростували чутку про наближення Криму до Росії

Кілька днів тому ЗМІ облетіло безглузде припущення, що Кримський півострів рухається назустріч Росії. 

Крим і Росія вже 160 мільйонів років перебувають на спільній ділянці земної кори й не можуть рухатися назустріч один одному.

Цією заявою завідувач лабораторії кафедри динамічної геології в Московському держуніверситеті Роман Веселовський спростував заяви астронома Олександра Іпатова щодо руху Криму назустріч Росії. Про це повідомляє Індикатор.

"Це не так. Крим і Східноєвропейська платформа вже давно є єдиною структурою. 160 мільйонів років тому територія, на якій в далекому майбутньому розміститься Крим, дійсно рухалася в напрямку до території нинішньої Росії. Після цього Крим приєднався до Східноєвропейської платформи, і відтоді він більше нікуди не переміщується. Наразі відбувається їхній спільний рух з невеликою швидкістю в північно-східному напрямку", — пояснив Веселовський.

До слова, у вівторок, 4 жовтня, світ облетіла чутка про те, що в кримському місті Сімеїз апаратура нібито зафіксувала рух півострова зі швидкістю 29 мм на рік назустріч Росії.

ЗМІ посилалися на ТАСС та Інтерфакс і навіть підрахували, що остаточне "возз'єднання" станеться через 1,5 мільйона років. 

Утім, жодних посилань на наукові дослідження з цього приводу ЗМІ не надали, задовольнившись тільки усним повідомленням директора Інституту прикладної астрономії Російської академії наук Олександра Іпатова.

Як виявилося, подібне висловлювання вчений зробив на заході з приводу Дня космічної науки в одному з московських інститутів.

"Ми проводимо такі спостереження, які дозволяють визначити напрямок руху земної кори. Плита, на якій розташована станція Сімеїз, рухається зі швидкістю 29 мм/рік на північний схід, тобто туди, де Росія. Але плита, на якій розташований Пітер, рухається, можна сказати, до Ірану, на південний захід", — розповів про "дослідження" Іпатов.

Цікаво, що згодом науковець відмовився розповідати журналістам будь-які інші деталі щодо дослідження, зокрема, стосовно швидкості руху літосферної плити, на якій розмістився Санкт-Петербург.

Нагадаємо, російські вчені встановили в Сімеїзі радіоінтерферометричний комплекс телескопів "Квазар-КВО" і за допомогою цієї апаратури "виявили" рух Криму в північно-східному напрямку зі швидкістю 29 мм на рік. Астроном Іпатов з приводу дослідження щодо руху Криму нібито сказав, що "це не жарти".

Залиште свій коментар

Вибір редакції