Вперше у світі дитині пересадили штучне серце

15-річний італієць став першою дитиною, чиє серцебиття буде підтримувати штучний апарат впродовж усього життя.

Італійські лікарі вперше у світі провели операцію з пересадки штучного серця 15-річному підлітку.

Хлопчик, чиє ім'я не розголошується, став першою дитиною, яка житиме з імплантованим штучним серцем. 10-годинна операція пройшла 29 вересня у римській клініці для дітей Bambino Gesu, але оголосити про успіх медики зважилися лише за кілька днів.

Пацієнт досі перебуває в реанімації, хоча він уже прокинувся, їсть та розмовляє.

Хлопчик страждав на м'язову дистрофію, або синдром Дюшенна, і не підлягав включенню до списку очікування для отримання трансплантата. Ця хвороба викликає швидку дегенерацію м'язів і підліток не міг ходити і вже був близький до смерті, коли хірурги вирішили встановити йому штучне серце.

Зазвичай штучне серце імплантують в організм пацієнтів як тимчасове рішення, поки не буде знайдено відповідний донорський орган для трансплантації. Однак цього разу молодому італійцеві було встановлено штучний апарат, який буде підтримувати серцебиття на постійній основі.

"Встановлений імплантат стане постійною заміною серця. Він подарує хлопчикові 20-25 років нормального життя. Нове серце завдовжки приблизно 4 сантиметри. Воно працює за рахунок електричного насоса і повністю розташоване всередині грудної клітини, що знижує ймовірність розвитку інфекції", - розповів дитячий хірург доктор Антоніо Амодео, який проводив операцію.

Трансплантат підживлюється через роз'єм, розміщений за лівим вухом, і пов'язаний з батарейкою, встановленою на талії дитини. За ніч батарея заряджається, як звичайний мобільний телефон.

Оскільки пацієнт - дитина, лікарі встановили імплантат вагою близько 90 грам (імплантати для дорослих можуть важити до 1 кілограма).

Більш докладні деталі операції, а також її результати і дані про самопочуття підлітка будуть представлені трохи пізніше.

Читайте також:

Британська дівчинка більше 10 років прожила с двома серцями

У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Французькі хірурги повністю пересадили обличчя "людині-слону"

Медичне диво у Києві: голос матері вивів сина з коми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: