Вплив Інтернету на дітей не такий жахливий, як вважають

Дослідження вчених у Гарвардському університеті показали, що негативний влив, який Інтернет має на дітей, насправді перебільшений.


Поганий вплив, який Інтернету має на дітей, дуже перебільшений. Така основна думка міститься у звіті спеціальної комісії Internet Safety Technical Task Force.

Звіт став завершенням річної роботи представників трьох десятків компаній та організацій під керівництвом гарвардського Berkman Center for Internet & Society.

Вивчивши питання безпеки дітей в мережі, члени комісії дійшли висновку, що Інтернет не є в цьому сенсі чимось принципово особливим. "Небезпеки, яким неповнолітні піддаються в Інтернеті, складні і багатогранні і, в більшості випадків, мало відрізняються від небезпек, які загрожують їм в реальному світі", — сказано у звіті.

Наприклад, що стосується оголеності, то більшість картинок і відео вивалюються на підлітків з традиційних медіа (телебачення, фільми). Інтернет, звичайно, також вносить свій внесок, проте найчастіше це відбувається, коли неповнолітні — переважно хлопці старшого віку — самі шукають порнографію в мережі. Крім того, дуже часто серед цих зображень зустрічаються фотографії їхніх знайомих однолітків, які вони ж самі і роблять.

Також, на думку комісії, сексуальні домагання або агресивна поведінка по відношенню до дітей в Інтернеті не є прерогативою соціальних мереж, як це прийнято вважати. У більшості випадків така поведінка має місце при безпосередньому спілкуванні в мережі, причому найчастіше — серед однолітків, "найімовірніше, тому, що така поведінка широко поширена серед неповнолітніх, і, в першу чергу, для зміцнення вже існуючих соціальних взаємин".

При цьому, онлайн-загроза з боку дорослих маніяків і збоченців дуже незначна. Куди частіше дітям загрожують Інтернет-користувачі, чий вік не перевищує 25 років, хоча він і перевищує вік їхніх жертв. Самі жертви також далеко не завжди є безневинними: нерідко вони цілком свідомо відповідають на домагання в мережі, і цей вибір говорить про психологічні проблеми, що сформувалися в звичайному житті.

Один з півсотні головних прокурорів, Річард Блюменталь з Коннектикуту, вже встиг відреагувати на звіт комісії. Прокурор висловив різку незгоду з висновками експертів, які нібито применшують реальну загрозу.

"До дітей щодня пристають в Інтернеті, деякі стають жертвами, і результати цього трагічні, — заявляє Блюменталь. — Сувора реальність кидає виклик статистичному науковому дослідженню, який лежить в основі звіту".

Читайте також:
У британських школах будуть викладати порно
Китай забороняє Google за порнографію
Український Інтернет хочуть почистити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: