Перейти до змісту
Вручено Нобелівську премію з літератури: хто переміг

Нагороду отримала американська поетеса.

8 жовтня оголосили лауреата Нобелівської премії з літератури. Нагороду отримала американська поетеса Луїза Ґлюк "за безпомилковий поетичний голос, який суворою красою робить індивідуальне існування універсальним".

Нобелівська премія з літератури, Луїза Глюк
Twitter/The Nobel Prize

Луїза Глюк опублікувала дванадцять збірок віршів і кілька томів поетичних есе. Серед її найвідоміших збірок поезії - "Первісток" ("Firstborn") 1968 року, "Тріумф Ахілла" ("The Triumph of Achilles") 1985-го, "Дикий ірис" ("The Wild Iris") 1992-го, "Vita Nova" 1999-го та "Сільське життя" ("A Village Life") 2009 року. 

"Для всіх характерне прагнення до ясності. Дитинство і сімейне життя, близькі стосунки з батьками, братами і сестрами — тема, яка залишається для неї центральною. В її віршах "я" прислухається до того, що залишилося від мрій і помилок, і ніхто не може бути важчим з неї саму в протистоянні з власними ілюзіями", — пишуть у Нобелівському комітеті. Водночас наголошується, що попри велике значення автобіографічного тла, Глюк шукає універсальне, і в цьому вона черпає натхнення у міфах і класичних мотивах, що присутні в більшості її робіт.

Нобелівська премія 2020 року передбачає винагороду в 10 млн шведських крон — близько 1,1 млн доларів.

На тлі пандемії коронавірусу ухвалили рішення не проводити традиційну грудневу церемонію вручення Нобелівських премій в Стокгольмі з особистою участю лауреатів. Замість неї відбудеться телевізійна церемонія, під час якої будуть онлайн-включення з різних країн світу. Церемонію скасували вперше від 1944 року, коли премії не вручали через Другу світову війну.

Минулого року Нобелівську премію з літератури отримали польська письменниця Ольга Токарчук і австрійський автор Петер Гандке. Її отримали двоє письменників, адже 2018 року оголошення лауреата премії було відкладено через викриття чоловіка одного з членів Шведської академії в "зливі" інформації про імена переможців.

Відео "Генетичні ножиці": Нобелівку з хімії вперше в історії дали двом жінкам

Нобелівку з хімії вперше в історії дали двом жінкам за винахід так званих "генетичних ножиць". Завдяки цьому методу науковці навчилися змінювати ДНК людини, що в перспективі дозволить лікувати генетичні хвороби. Лауреатками стали француженка Емануель Шарпантьє та американка Дженіфер Дудна. Вони розділять винагороду близько мільйона доларів. Медалі та премії їм найімовірніше передадуть через посольства. Сьогодні оголосять лауреата Нобелівки з літератури - це одна з найочікуваніших категорій.  

"Генетичні ножиці": Нобелівку з хімії вперше в історії дали двом жінкам

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин