Усе, що потрібно знати про Apple Pay в Україні: як підключити і чому це важливо

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уже сьогодні можна вийти з дому без гаманця і сплачувати покупки одним дотиком просто з телефона.

Від 15 травня власники карток, випущених ПриватБанком, отримали можливість користуватися Apple Pay – легким, безпечним платіжним інструментом, що повністю змінить сферу мобільних платежів в Україні. Розповідаємо, чому це круто і як це працює.

Що таке Apple Pay? Це платіжна система, яка дозволяє оплачувати товари в магазинах, приклавши мобільний пристрій Apple до термінала. Система працює за протоколом NFC і тільки на терміналах, що приймають безконтактні платежі (вони мають позначку PayPass або PayWave).

Як це працює?  Просто піднесіть пристрій Apple (телефон, планшет, годинник) до термінала. На екрані з'явиться вікно підтвердження транзакції. Просто використовуйте Touch ID або пароль для підтвердження транзакції. Після цього інформація про підтвердження передається на термінал оплати.

Чому це круто? Тепер, щоб розплатитися за товар, потрібно на касі просто прикласти телефон до терміналу замість банківської карти. Ваша покупка одразу буде оплачена. Це працює не тільки в магазинах та різних закладах, а й у метро. А ще Apple Pay працює в авіарежимі, коли немає до доступу до Інтернету. І навіть у погребі.

Тобто, з дому можна вийти без гаманця? Все правильно. Уявіть ситуацію: ви прийшли до ресторану, поїли – а коли офіціант приніс чек, ви розплатилися вашою банківською картою в телефоні. За допомогою Apple Pay ваш телефон перетворюється на віртуальний гаманець.

Крім того, якщо ви користуєтесь громадським транспортом – Apple Pay працює з турнікетами в метро. Як і у випадку з терміналами, досить просто піднести смартфон до турнікета – проїзд сплачено.

Apple Pay працює в будь-якому телефоні? Платіжна система працює тільки з пристроями компанії Apple. Якщо ваш гаджет працює на операційній системі Android – скористайтеся Android Pay.

Все круто, а як налаштувати Apple Pay в Приват24? Спочатку оновіть Privat24 та додайте картку до Wallet, потім оберіть пристрій — iPhone чи Apple Watch. Це все – на головному екрані поруч з карткою з’явиться піктограма 

Усе зробив, і як тепер платити телефоном?

  • iPhone 6 і вище: двічі натисніть на кнопку Home і прикладіть палець до Touch ID, потім піднесіть телефон до термінала;  
  • iPhone Х: двічі клікніть на бічну кнопку. Подивіться на Face ID і піднесіть телефон до термінала; 
  • Apple Watch: натисніть двічі на довгу бічну кнопку і утримуйте годинник біля термінала. Ви відчуєте пульсацію.

З якими банками вже працює Apple Pay? Першим на сьогодні банком в Україні, який надає можливість користуватися сервісом Apple Pay, став ПриватБанк, проте список банків буде постійно поповнюватися.

А розплатитися ось так можна будь-де? Ні, підійдуть тільки точки продажів з терміналами, які, як і смартфони, обладнані модулем NFC. Як правило, термінали, що приймають безконтактні платежі, відзначені таким значком 

А в Інтернеті Apple Pay теж працює? Звісно. Під час оплати покупок у додатках або в Safari Apple Pay працює на iPhone 6 і новіших моделях, на iPad Pro, iPad Air 2, iPad mini 3 і більш нових моделях. Ви також можете користуватися Apple Pay в браузері Safari на будь-якому Mac не старше 2012 року, підтверджуючи при цьому платіж зі свого iPhone 6 або більш нової моделі, або просто з Apple Watch, а також дотиком пальця до Touch ID на нових MacBook Pro.

Зрозуміло. А це все безпечно? Так. Обличчя або відбиток пальця неможливо підробити, а номер картки залишиться в секреті. Як і покупка. До того ж, коли ви додаєте кредитну або дебетову картку в Apple Pay, сам номер картки не зберігається ні на пристрої, ні на серверах Apple. Замість цього присвоюється унікальний номер облікового запису пристрою, який шифрується та безпечно зберігається в чипі "Безпечний Елемент" вашого пристрою. Кожна транзакція авторизується завдяки унікальному одноразовому секретному коду, що генерується динамічно.

А що робити, якщо я раптом загублю телефон? Усе просто. На icloud.com встановіть статус "викрадено" (lost mode), потім заблокуйте свою банківську картку, а після її блокування на пристрої можна продовжувати користуватися фізичною карткою.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції