Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Всесвітня кібератака: вірус охопив ком'ютери з Windows, які не оновилися - ЗМІ

Всесвітня кібератака: вірус охопив ком'ютери з Windows, які не оновилися - ЗМІ

Вірус зашифровує всі файли на комп'ютері і вимагає викуп.

По всьому світу з 12 травня поширюється вірус-здирник, який блокує доступ до комп'ютера, і вимагає викуп за розблокування.

Про це пише "Медуза".

Поширення вірусу WannaCrypt (його також називають WCry) почалося вдень 12 травня. Однією з перших атаці піддалася Іспанія; там жертвами стали найбільша телекомунікаційна компанія Telefonica, газова компанія Gas Natural, Iberdrola, що займається постачанням електрики, банк Santander і філія консалтингової компанії KPMG. У Великобританії хакери атакували комп'ютери системи охорони здоров'я.

У всьому світі виявилися заражені десятки тисяч комп'ютерів.

Про ранню версію вірусу WannaCrypt стало відомо ще в лютому 2017 року. Він працює тільки на операційній системі Windows. Як пише Motherboard, уразливість, яку використовує вірус, схожа на ту, що використовувалася Агентством національної безпеки США. Останнім часом хакери опублікували кілька готових інструментів АНБ для використання таких вразливостей — схоже, інші хакери ними скористалися для створення вірусу-здирника.

Microsoft закрила уразливість, яку використовує вірус, в березні. На сайті виробника Windows опубліковано повідомлення із закликом оновитися. Всі, хто виявився заражений, ймовірно, не оновилися. Вірус зашифровує всі файли на комп'ютері і вимагає викуп.

У кожній країні на екрани виводиться повідомлення мовою цієї держави: у Великобританії — англійською, в Іспанії — іспанською, в Росії — російською. На гаманці зловмисників вже надійшло 32 перекази на 300 доларів.

Нагадаємо, що 12 травня стало відомо про масштабну кібератаку. У п'ятницю лікарні і телекомунікаційні компанії по всьому світу стали жертвами хакерів-здирників.

В установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп'ютери "поставлять на лічильник": ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять своєї файли назавжди.

Пізніше стало відомо, що вірус дістався і до РФ.

Відео Хакери зламали пошту головного фаворита виборів у Франції Емануеля Макрона

Залиште свій коментар

Вибір редакції