Всі сучасні люди, зокрема жителі Африки, мають ДНК неандертальців - дослідження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сучасні жителі Азії, Європи і Америки успадкували від неандертальців приблизно 2% своєї ДНК.

Всі люди, ймовірно, мають гени неандертальців, зокрема жителі Африки, які, як вважалося раніше, не були пов'язані з нашими давніми предками.

Про це свідчать результати дослідження американських вчених, опублікованого в журналі Cell.

Після того, як у 2009 році був прочитаний геном неандертальця, з'ясувалося, що сучасні жителі Азії, Європи і Америки успадкували від неандертальців приблизно 2% своєї ДНК.

Водночас у жителів Африки генів неандертальця тоді не виявили. Вчені зробили висновок, що епізоди схрещування між людьми і неандертальцями мали місце вже після того, як люди пішли з Африки.

У подальших дослідженнях, використовуючи все більш досконалі методи, вчені продовжували каталогізувати гени неандертальців в неафриканських популяціях, прагнучи краще зрозуміти історію людства, а також вплив ДНК неандертальців на сучасну людину.

При цьому каталог генів неандертальців в африканських популяціях так і не був складений через технічні обмеження і припущення, що неандертальці і споконвічні африканські популяції були географічно ізольовані один від одного.

Однак дослідники з Прінстонського університету, ґрунтуючись на новому обчислювальному методі, тепер вважають, що африканці дійсно мають ДНК неандертальців і що дуже рання історія людства була складнішою, ніж багато хто міг подумати.

"Це перший раз, коли ми виявили у африканців фактичний сигнал про їхнє походження від неандертальців, - каже Лу Чен (Lu Chen), співробітниця Інституту інтегративної геноміки при Прінстонському університеті і співавторка дослідження. - І результат показав, що цей рівень досить високий".

Як з'явилися неандертальці в Африці, вчені поки не знають. Можливо, це було пов'язано зі зворотною міграцією древніх європейців назад до Африки.

Втім, відкриття підтвердило, що гібридизація між людьми і близькородинними видами періодично мала місце в історії еволюції.

Нагадаємо, влітку 2019 року дослідники заявили, що відшукали найстаріші рештки сучасної людини, знайдені за межами Африки, що може повністю змінити уявлення про міграцію Homo Sapiens та їхню появу на теренах Європи.

У грецькій печері Апідама на півовстрові Мані відшукали фрагмент людського черепа, якому не менше ніж 210 тисяч років. Разом із ними вчені виявила також фрагменти черепа неандертальця, що свідчить про те, що два види могли існувати одночасно. 

еволюція людини інфографіка 2
tsn.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції