Встановлена нова причина старіння обличчя

Зовнішні прояви старіння залежать в першу чергу не від зниження тонусу шкіри і м'яких тканин обличчя, а від зміни форми лицьових кісток, зокрема нижньої щелепи.

Американські вчені з'ясували, що зовнішні прояви старіння залежать в першу чергу не від зниження тонусу шкіри і м'яких тканин обличчя, що усуваються сучасними пластичними операціями, а від зміни форми лицьових кісток, зокрема нижньої щелепи.

Пластичні хірурги з Університету Рочестера проаналізували 120 виконаних за медичними показаннями комп'ютерних томограм осіб людей різного віку. Для дослідження було відібрано по 20 знімків чоловіків і жінок з трьох вікових груп: від 20 до 36 років, від 41 до 64 років і старше 64 років.

За допомогою комп'ютерної програми вчені виміряли довжину, ширину і кут нижньої щелепи на кожному знімку і зіставили результати вимірювань в різних групах.

Аналіз даних показав, що з віком значно збільшується кут нижньої щелепи, через що втрачається завершеність нижньої межі особи. Крім того, у представників молодших груп довжина щелепи виявилася значно більше, ніж у середніх і старших групах, а її висота в середньому і літньому віці змінювалася незначно.

Як пояснив керівник служби пластичної та реконструктивної хірургії в університетській клініці Говард Ленгстайн (Howard Langstein), оскільки нижня щелепа є основою відповідної частини обличчя, будь-які її зміни впливають на загальний зовнішній вигляд людини.

Зокрема, за словами Ленгстайна, вікове зниження обсягу цієї кістки призводить до провисання м'яких тканин, що кріпляться на ній. Зовні це проявляється тим, що нижня частина обличчя набуває більш м'які овальні обриси, знижується тонус шкіри щік, підборіддя і шиї, в результаті чого обриси особи набувають характерний вигляд.

Отримані результати відкривають шлях до розробки більш ефективних пластичних операцій, які будуть включати виправлення форми нижньої щелепи перед підтяжкою м'яких тканин.

Читайте також:

Причиною старіння виявилася особлива молекула

Фізична активність уповільнює процес старіння

Тривалість життя людини можна визначити за її обличчям

Залиште свій коментар