Вже наступного року в Україні хочуть запровадити 5G: чим відрізняються покоління мобільного зв’язку. Інфографіка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вже наступного року в Україні хочуть запровадити 5G: чим відрізняються покоління мобільного зв’язку. Інфографіка

Associated Press

Основна особливість – швидкість передавання даних.

Президент України Петро Порошенко 17 травня підписав указ "Про забезпечення умов для впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління". 

Згідно з цим указом встановлюється відповідний графік запровадження 5G. В Україні цей зв’язок хочуть запустити вже 2020 року. За словами президента, це нові можливості для людей, ІТ сектора, надходження до Держбюджету, нові інвестиції в Україну, нові можливості для сільської медицини,зокрема телемедицини, а також для "нової української школи", інтерактивного навчання та безпеки через систему "Безпечне місто".

ТСН.ua

Перше покоління мобільного зв’язку розроблялось від 1970 року та було введено в експлуатацію майже через 15 років. Швидкість передавання даних на цьому рівні була лише 2 кбіт/с.

1999 року відбувся запуск 2G. Тут вже швидкість зросла до майже 64 кбіт/с, а також з’явилась можливість використання цифрових технологій.

Третє покоління мобільного зв’язку у світі було реалізовано 2002 року, а швидкість передавання даних зросла до 2 мбіт/с. 2010 року було запроваджено революційну 4G технологію, яка забезпечувала безперебійну підтримку низки мультимедійних проектів.

Перші комерційні використання технології 5G очікуються вже 2020 року. Швидкість передавання даних на цьому рівні очікується на рівні 1 гбіт/с.

Нагадаємо, раніше колишній заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків розповів, що стандарти 5G ще не розроблені, але варіанти, що новітня технологія не з'явиться в Україні  - неможливі. Голова Національної комісії регулювання зв'язку та інформатизації Олександр Животовський заявив, що п'яте покоління мобільного зв'язку 5G з'явиться в Україні не раніше 2020 року.

Наступна публікація