Wikipedia змінює правила редагування статей

В енциклопедії Wikipedia з'явиться попередня модерація.

В онлайновій енциклопедії Wikipedia зміняться правила редагування статей і з'явиться попередня модерація, повідомляє Cnet News. Очікується, що це нововведення поліпшить якість матеріалів Wikipedia.

Після ухвалення нових правил роботи Wikipedia негайні правки в статті зможуть вносити тільки перевірені користувачі з особливими повноваженнями. Правки решти всіх читачів енциклопедії проходитимуть попередню модерацію, без якої вони не з'являться на сайті.

Однією з причин, що спонукала адміністрацію Wikipedia змінити правила редагування статей, є неодноразові звинувачення енциклопедії в невірогідності опублікованих даних. Наприклад, недавно в енциклопедії з'явилася помилкова інформація про смерть двох американських сенаторів.

Засновник Wikipedia Джиммі Вейлс підкреслив, що попередня модерація дозволить уникнути таких ситуацій. Проте він не виключає, що після переходу на нові правила роботи Wikipedia втратить свою оперативність.

В даний час інформація в статтях енциклопедії оновлюється скоріше, ніж за тиждень після події, що сталася. Досвід німецької версії Wikipedia, де діє попередня модерація, показав, що при такій формі роботи зміни публікуються із затримкою до трьох тижнів.
Коли Wikipedia почне працювати за новими правилами, не повідомляється. Відомо, що 60 відсотків користувачів ресурсу підтримують новий стандарт роботи енциклопедії.

Онлайнова енциклопедія Wikipedia була запущена в 2001 році. Вона має понад 10 мільйонів статей на 250 мовах. Найбільшим розділом енциклопедії є англомовний, він має понад 2,7 мільйонів статей. 

Читайте також:

eBay готова продати Skype 

іPhone та iPod Touch допоможуть влучно стріляти

В Україні кількість юзерів меншає, у світі – зростає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: