Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як Кремнієва долина стала "чоловічою" землею – The New York Times

Гендерний дисбаланс в ІТ-індустрії пов’язаний із стереотипом, що жінки менш асоціальні, ніж чоловіки.

У січні 2018 року Емілі Чанг викликала міні-землетрус у Кремнієвій долині, коли американський журнал Vanity Fair опублікував уривок із її книжки "Бротопія".

Разом із заголовком, що обіцяє показати "таємну, оргіастичну темну сторону Кремнієвої долини", Чанг виклала, як секс-вечірки з наркотиками проводяться таємно у будинках багатих ІТ-керівників та інвесторів. Одна вечірка, яку вона описує, згодом була пов’язана з будинком Стіва Джурветсона, венчурного капіталовкладника, який залишив свою компанію минулого року під час розслідування його поведінки з жінками, пише The New York Times.

У "Бротопії", продажі якої розпочались у книжкових магазинах, таємні секс-вечірки є лише симптомом набагато глибшої проблеми, яка має місце в ІТ-індустрії Кремнієвої долини щодо жінок. Вивчення Чанг цього питання збігається з рухом #MeToo та більш широкими дискусіями щодо гендерної рівності.

37-річна Чанг, яка веде телевізійне шоу на Bloomberg TV, нещодавно обговорила коріння гендерного дисбалансу в Кремнієвій долині та чоловічого переважання ІТ-індустрії. Далі відредаговані уривки книжки.

Пуі-Вінг Там: Як Кремнієва  долина стала "чоловічою" землею?

Емілі Чанг: Це не мало бути так, а головне, вона не була такою завжди. Від самого початку жінки відігравали важливу роль в комп’ютерній галузі. Просто подумайте - "Приховані фігури" у галузі загалом.

Те, що сталося в 1960-х та 1970-х роках, полягало в тому, що ІТ-індустрія розвалювалася, потрібні були талановиті люди. Тоді просто не було достатньо людей, які б виконували роботу в комп’ютерній системі. Таким чином, було вирішено взяти двох психологів, Вільяма Кеннона та Далліса Перрі, щоб вони створили тест на особистість для пошуку хороших програмістів.

Ці чоловіки вирішили, тестуючи 1200 чоловіків та 200 жінок, показати, що хороші програмісти - це люди, які не мають інтересу до інших людей. Ці випробування були широко впливовими і використовувалися в різних компаніях протягом десятиліть.

Якщо ви шукаєте асоціальних людей, ви наймаєте набагато більше чоловіків, ніж жінок. Але немає жодних доказів того, що антисоціальні чоловіки краще розуміються в комп’ютерній сфері, аніж жінки. Але цей стереотип увічнився і донині.

Нагадаємо, раніше учені довели, що чоловіки схильні боятися розумних жінок. Науковці провели експеримент і з'ясували, що чоловіки частіше обирають жінок з меншим IQ, аніж у них самих.

Залиште свій коментар

Вибір редакції