Як не стати жертвою вірусу Petya.A, що атакував Україну. Поради Кіберполіції

Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як не стати жертвою вірусу Petya.A, що атакував Україну. Поради Кіберполіції

Фото: Reuters

Кіберполіція порадила встановити патчі з офіційного ресурсу компанії "Microsoft".

Компанія М.E.Doc попередила про другу хвилю хакерської атаки в Україні.

"Зараз найголовніше випустити оновлення, яке завадило поширенню вірусу. Ті, компанії які заявляють, що їх вірус не торкнувся - можуть помилятися. Якщо в них було наше програмне забезпечення, вони вже заражені. Просто вірус чекає свого часу. Може бути друга хвиля кібератаки", - повідомили в компанії.

Кіберполіція радить у разі виявлення порушень у роботі комп'ютерів, які працюють у комп'ютерних мережах, негайно від'єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу залежно від версії ОС Windows встановити патчі з офіційного ресурсу компанії "Microsoft".

Кіберполіція вживає заходів реагування на кіберінценденти з ураження державних та приватних установ України Сьогодні,...

Posted by Департамент кіберполіції Національної поліції України on Tuesday, June 27, 2017

Залежно від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу https://technet.microsoft.com/ru-ru/library/security/ms17-010.aspx, а саме:

для Windows XP

для Windows Vista 32 bit 

для Windows Vista 64 bi

для Windows 7 32 bit 

для Windows 7 64 bit 

для Windows 8 32 bit 

для Windows 8 64 bit 

для Windows 10 32 bit 

для Windows 10 64 bit 

Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою: https://technet.microsoft.com/ru-ru/library/security/ms17-010.aspx.

Банки, аеропорти та урядові установи стали жертвами масованої кібератаки

Банки, аеропорти та урядові установи стали жертвами масованої кібератаки

Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідності потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

Також, для зменшення ризику зараження, слід уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У разі отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту — зв'язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

Також варто зробити резервні копії усіх критично важливих даних. За всіма випадками Кіберполіція радить звертатись до неї з повідомленнями для негайного реагування на кіберінцендент.

Також встановлено, що потерпілими від уражень стали установи, які не виконали рекомендації кіберполіції, як не стати жертвою віруса-вимагача. За попередньою інформацією, відбулось втручання в функціонування комп'ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені вразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB.

Нагадаємо, у вівторок, 27 червня, велика кількість українських компаній постраждала від масштабної хакерської атаки Petya.A. Банки, ЗМІ, мережі заправок, енергокомпанії України, урядові портали були атаковані вірусом, схожим на WannaCry. Експерти з кібербезпеки зазначають, що це найбільше масштабна хакерська атака за всю історію України. Стежте наживо, як розповсюджується вірус Petya.A в нашій трансляції -->

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
31к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація