Як розвинути свою пам'ять

Часто пам'ять людини порівнюють з пам'яттю комп'ютера, яку можна розширити, збільшити швидкість. Вдосконалення пам'яті обов'язково супроводжується розвитком умінь концентрації уваги.

Люди по-різному ставляться до своєї пам'яті. Одні вважають, що їм з пам'яттю пощастило, інші - що не дуже, але і перші, і другі, як правило, хочуть запам'ятовувати більше. Особливо під час надходження обвального шквалу інформації.

Часто пам'ять людини порівнюють з пам'яттю комп'ютера, яку можна розширити, збільшити швидкість. На щастя, медики обґрунтовано стверджують, що пам'ять людини організована таким чином, що її неможливо ані перевантажити, ані визначити її межі.

Як же запам'ятовувати тексти, вірші, цифри, дати, імена, номери телефонів та інші дані? І не тільки запам'ятовувати, але й відтворити потрібну нам інформацію у визначений момент?

Виявляється, якщо ми хочемо розвинути пам'ять, яку ми часто вважаємо причиною багатьох наших невдач, в тому числі і малої зарплати, потрібно розвивати мислення, так як ця "горезвісна пам'ять" є компонентом мислення.

Більш того, пам'ять - надзвичайно складна функція, яка, подібно роботі високошвидкісного комп'ютера, включає в себе не тільки процеси збереження і відтворення, але і сприйняття інформації, що надходить. Ось чому вдосконалення пам'яті обов'язково супроводжується розвитком умінь концентрації уваги.

Наталія Лозійчук, директор тренінг-центру "СПІКЕР": "Розвинути пам'ять реально, якщо почати працювати над собою. Десятий рік поспіль у нас проходить тренінг "Ейдетика: 20 прийомів розвитку пам'яті, уваги, мислення". Статистика ефективності навчання показує, що кожен учасник тренінгу через 2,5 - 3 години після початку занять запам'ятовує в 20-30 разів більше інформації, ніж на початку заняття. Підкреслю: кожен учасник тренінгу!"

Алла Субботіна, тренер програми "Ейдетика", тренінг-центр "СПІКЕР", так пояснює цей результат: "Такі хороші підсумки перших годин навчання цілком зрозумілі. Люди просто не знають прийомів ейдетики - науки, про розвиток пам'яті та образного мислення. А засвоївши ті чи інші методи запам'ятовування, всі зазвичай показують вражаючі результати".

"Взагалі на свою пам'ять скаржитися не варто, - радить Алла Субботіна. - Якщо, наприклад, не вдається запам'ятати той чи інший текст, це можливо з двох причин. Або людина не знає (не виробила для себе) певних методів запам'ятовування, або вибраний нею на даний момент спосіб запам'ятовування не є ефективним. Ось чому, прийоми ейдетики спочатку варто вивчити, а потім вибрати для себе найбільш прийнятні, активно користуватися ними, розвиваючи свою пам'ять".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: