Коли та де в Україні спостерігати найвидовищніший метеорний потік Персеїди. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для спостережень за зоряним небом найкраще вибрати місце за містом.

На українців чекає видовищний зорепад року - Персеїди. Цей потік метеорів щороку спостерігається від середини липня.

Зорепад стартує 11 серпня та 12 серпня о 22:00. Пік явища відбудеться у ніч проти 11 серпня та 13 серпня. Найбільш інтенсивний потік буде 13 серпня після опівночі.

Для спостережень за зоряним небом найкраще вибрати місце за містом, далеко від світлового забруднення, і вимкнути всі штучні джерела світла. Очам потрібно півгодини, щоб звикнути до темряви, але з часом ви зможете побачити все більше і більше. Щільність потоку складе 60-70 метеорів на годину, а це означає, що можна побачити слабкі смуги і яскраві вогняні кулі щохвилини.

Персеїди, 2018, інфографіка, серпень, зорі
ТСН.ua

Такий зорепад утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Туттля. Найдрібніші з часток згорають у земній атмосфері, утворюючи "зоряний дощ". Його інтенсивність поступово зростає, досягає піку, а потім падає.

Середня швидкість Персеїд - 210 тис. км/год. Рекордна щільність "зірок, які падають" була в 1863 році, коли на годину на нічному небі фіксували одразу 215 яскравих спалахів.

Метеорний потік щорічно відбувається в серпні з боку сузір'я Персея.

Відео Американські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Нові прилади, які зніматимуть зображення високої чіткості, потрібні будуть астронавтам вже найближчим часом. Краще зображення знадобиться, коли до МКС стикуватиметься капсула з новим екіпажем. Наразі астронавтів до МКС доправляють російські капсули, а за кожного космонавта NASA змушена платити до 82 мільйонів доларів. Альтернативою для американських астронавтів могли би стати рейси компаній Boeing та SpaceX, утім, ті лише наприкінці року почнуть випробування.

Американські астронавти вийшли у відкритий космос, аби встановити камери

Нагадаємо, у суботу, 11 серпня, жителі Землі будуть спостерігати за третім і останнім в цьому році частковим сонячним затемненням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції