Як захистити свої особисті дані у Facebook. Покрокова інструкція

ТСН.ua розібрався, які дані зберігає про нас Facebook, і що потрібно зробити, щоб їх максимально захистити.

У вівторок, 28 березня, компанія Facebook виступила із заявою, згідно з якою користувачі отримають більше контролю за своєю персональною інформацією, зможуть легко налаштувати приватність та управляти тими даними, які використовують сторонні додатки.  

Відповідний реліз компанія оприлюднила на фоні масштабного скандалу, який стався в середині березня. Британське видання The Guardian та американська газета The New York Times опублікували серію розслідувань про Cambridge Analytica – їй вдалося зібрати відомості про поведінку 50 мільйонів американців в Facebook, щоб потім продавати їм таргетовану політичну рекламу. Facebook знав про витік персональних даних, але не вживав жодних заходів.

ВідеоМарк Цукерберг нарешті прокоментував скандальний витік інформації з Facebook

Днями розгорівся міжнародний скандал - дані 50 мільйонів користувачів потрапили до третіх осіб без їхнього відома. Через 5 днів після публікації шокуючих новин засновник соцмережі Марк Цукерберг вибачився перед користувачами та пояснив, як така ситуація взагалі могла трапитись. Виявилось, що 2013 року розробник Олександр Коган запустив у Facebook додаток - тест особистості. Його встановили 300 тисяч людей. Проте програма збирала не лише їхні дані, а й дані всього списку друзів. Сумарно цифра сягнула 50 мільйонів користувачів.

Марк Цукерберг нарешті прокоментував скандальний витік інформації з Facebook

Пізніше також з'ясувалося, що соцмережа кілька років збирала списки контактів з телефонів користувачів, а також зберігала історію їхніх дзвінків та інформацію про СМС. З'ясувалося це майже випадково: один користувач завантажив з Facebook архів даних про себе і виявив в ньому інформацію про свої дзвінки.

Інформацію про дзвінки та повідомлення в архіві Фейсбук знайшов і журналіст видання ArsTechnica, а також кілька його читачів. Вони з'ясували, що збір таких даних працює, коли на телефон з операційною системою Android встановлюється додаток Messenger, що належить Facebook.

Під час першого запуску додаток пропонує синхронізувати контакти, а потім налаштувати СМС. Після цього в базі Facebook зберігаються всі контакти, які були в телефоні користувача, - навіть людей, які не зареєстровані в соцмережі, і навіть записи, які користувач пізніше видалив.

Українські користувачі, які завантажили архів зі свого профілю, також помітили інформацію про свої дзвінки та СМС. Тим часом у Facebook зазначили, що користувачі самі надали дозвіл на доступ до цієї інформації. Проте так і не пояснили, навіщо компанії все це знати, хоча запевнили, що не продають зібрану інформацію.

Ось вам ще щастя від Facebook (кажись спостерігається лише на Андроіді. на iOS ніби все ОК): - Заходите ось сюди:...

Posted by Maksym Savanevskyi on Sunday, March 25, 2018

Компанія Марка Цукерберга вкотре змусила нас замислитися над тим, яку інформацію про себе ми довіряємо соцмережі, і хто в результаті може отримати до неї доступ. Тож ТСН.ua розібрався, які дані зберігає про нас Facebook, і що потрібно зробити, щоб їх максимально захистити.

фб_мем
- Мій тато сказав, що ти шпигуєш за нами. - Він не твій тато

Що Facebook про мене знає? Коли 2011-го року з подібним запитом до Facebook звернувся австрійський активіст Макс Шремс, у відповідь йому видали CD, на який було записано 1200 файлів.

Таким чином він дізнався, що соцмережа зберігає інформацію про IP-адреси всіх пристроїв, з яких він заходив на сайт Facebook, повний архів його листувань, історію переміщень, а також інформацію, яку він видалив - частину особистих повідомлень, статуси та публікації.

Також Facebook знає дату вашого народження, номер телефону, музику, яку ви слухаєте, вашу професію, місця, де ви буваєте, а також, що ви робите у вільний час. Ну, і згідно з останніми даними – соцмережа зберігає всю інформацію про ваші дзвінки та СМС-повідомлення.

ВідеоВ офісі Cambridge Analytica провели обшук через світовий скандал із Facebook

Компанія причетна до витоку особистих даних 50 мільйонів користувачів. Обшуки провели близько 20 слідчих британського відомства, що опікується безпекою інформації. Фірмі закидають не лише незаконне отримання персональних даних, а й використання їх для політичної реклами в Мережі.

В офісі Cambridge Analytica провели обшук через світовий скандал із Facebook

Як максимально обмежити доступ до моїх даних? 28 березня компанія Цукерберга повідомила, що зробила перший крок на шляху до максимального захисту даних користувачів.

"Ми чітко і ясно почули, що налаштування приватності та інші важливі інструменти дуже складно знайти і що ми маємо зробити більше для того, щоб поінформувати людей", - йдеться в заяві Facebook.

Тож тепер стало зручніше дістатися налаштувань приватності (компанія змінила меню налаштувань на мобільних пристроях, а також прибрала застарілі опції) та переглянути усі дозволи, які будь-коли надавалися стороннім сайтам та додаткам, де ви проходили автентифікацію через соцмережу.

Можна легко переглянути список усіх додатків, подивитися яку інформацію вони від вас отримують, та застосувати зміни – надати дозвіл використовувати тільки ті дані, які ви вважаєте за потрібне.

Налаштування безпеки Facebook_3
ТСН.ua
Ви можете легко видалити всі додатки та сайти, де відбувалася авторизація за допомогою Фейсбуку.

Окрім того, сама ж компанія радить здійснити перевірку конфіденційності у три простих кроки та визначити: хто бачитиме ваші дописи; хто має право надсилати запити на дружбу; хто може використовувати ваші дані і які саме.

Налаштування безпеки Facebook_2
ТСН.ua
Здійсніть три прості кроки та максимально закрийте свої дані від сторонніх.

Також варто обмежити доступ до дати дня народження, номеру телефону, імейлу, місця проживання та іншої персональної інформації, встановивши можливість бачити ці дані тільки вам.

Окрім цього слід перевірити, які дозволи ви раніше надавали Facebook та чату Messenger. Це можна зробити в налаштування телефону. Якщо вимкнути всі галочки, ні соцмережа, ні месенджер не матимуть доступу (це доведеться зробити на всіх своїх пристроях зі встановленим месенджером і видалити з Фейсбук вміст своєї телефонної книги). Як правило, за замовчуванням, компанія Цукерберга отримує все й одразу.

Налаштування безпеки Facebook_1
ТСН.ua
У налаштуваннях телефону відключіть усі дозволи для Facebook та Messenger.

Більше того, найближчим часом Facebook обіцяє надати можливість легко та зручно видаляти будь-яку інформацію про себе із соцмережі, а також повідомлення, свою активність (лайки і репости) та публікації назавжди.

У соцмережі також гарантують, що скоро полегшиться можливість завантажувати усі свої дані (фото, публікації, повідомлення тощо) з Facebook та зберігати їх на окремому пристрої чи на власному комп'ютері.

Що ще мені потрібно знати? Ніколи не лайкайте сторінку якогось певного продукту, а якщо хочете пограти іграшку чи пройти тест, не логіньтесь через Фейсбук. Проходячи аутентифікацію через соцмережу, ви надаєте розробникам додатку доступ до вашої інформації.

Чи можна видалити себе з історії Facebook? Насправді, є тільки один спосіб забезпечити абсолютну приватність своїх даних. Для цього потрібно перестати користуватися соцмережею. При цьому враховуйте, що частина інформації про вас все одно залишиться – в постах ваших друзів.

Ви могли поміти, що останнім часом у Твітері набирає популярність хештег #DeleteFacebook (видали Фейсбук – ред.). Та навряд чи більшість користувачів зважиться на такий кардинальний крок. Особливо це стосується тих, хто вважає Facebook невід'ємною частиною свого життя.

Що далі? 21 березня Марк Цукерберг запевнив, що Facebook закриє застосункам доступ до даних користувачів, які не запускали його три місяці. За замовчуванням програми матимуть доступ лише до імені, фотографії та адреси електронної пошти; для доступу до постів і інших особистих даних розробникам доведеться укладати з договір із Facebook.

ВідеоУ США розпочали розслідування у справі щодо витоку даних з Facebook

Про це пише агенція "Блумберг". За її джерелами, справою нині займається Федеральна торговельна комісія США. Facebook обвинувачують у порушенні умов конфіденційності користувачів. Насамперед комісію цікавлять системи захисту соцмережі. Після скандалу Facebook втратив щонайменше 60 мільярдів доларів.

У США розпочали розслідування у справі щодо витоку даних з Facebook

Залиште свій коментар

Вибір редакції