"Яндекс" закриває рейтинг популярних блогів

Пошуковик "Яндекс" закриє свій топ записів у блогосфері через "велику накрутку". Експерти вважають, що компанія просто хоче зберегти "лояльність".

Найбільший російський пошуковик "Яндекс" з грудня закриває свій рейтинг популярних записів у блогосфері.

Автори сервісу заявили, що він дискредитував себе, перетворившись із "дзеркала блогосфери" на майданчик для розкручування тих чи інших постів.

"Багато блоггерів почали писати, коментувати і ставити посилання тільки для того, щоб "вивести пост у топ", - зазначив менеджер проекту Антон Волнухін.

"Цим інструментом користувалися всі, кому не лінь - від поширювачів посилань "допоможіть зібрати гроші" до радикалів всіх типів", - наголосив він.

За словами Волнухіна, з'явилися і роботи-блоггери, які "засмічували блогосферу" з тією ж метою - потрапити в рейтинг популярних записів. Але складнішою виявилася проблема "соціальної накрутки" – "коли кидається клич "виведемо в топ Яндекса" і люди добровільно ставлять посилання на той або інший запис.

Варто зауважити, що представники російської влади раніше заявляли, що вони почали дивитися на цей рейтинг як на "глас народу". Також з топ-блогів "Яндекса" новини дуже швидко розходилися по ЗМІ.

За допомогою сервісу прості блоггери доносили свої новини і думки до величезної кількості людей. Часто це приносило і відчутний результат.

Наприклад, чоловік розмістив у своєму он-лайн щоденнику розповідь про те, як у Москві міліціонер збив на пішохідному переході його вагітну дружину та майже уникнув відповідальності. Тема вийшла в топ "Яндекса", після чого прокуратура порушила кримінальну справу і заарештувала винного.

Саме через таку популярність, на думку деяких експертів, компанія прагне закрити рейтинг. Вони вважають, що "Яндекс" хоче зберегти "лояльність" і відхреститися від "слизьких" політичних тем, які обговорюються в блогах.

Читайте також:

Google поховав Дмитра Мєдвєдєва

Бразильські блогери влаштували "вусатий страйк"

Смерть Майкла Джексона обвалила найбільші світові інформаційні ресурси

"Вікіпедія" пошила в дурні найбільші світові ЗМІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: