Японці навчилися дресирувати  бактерії

Група студентів Токійського університету провела експеримент на основі головоломки судоку з 16 видами бактерій. Для них була створена спеціальна схема руху.

 Студенти Токійського університету на основі головоломки судоку розробили систему контролю бактерії Escherichia coli. Тепер бактерії здатні вирішувати логічні завдання, що говорить про можливість їх "дресирування".

У судоку прості правила, тому було висловлено припущення, що бактерії впораються з головоломкою, розповів керівник дослідницької групи Ре Таніуті. Група провела експеримент з 16 видами бактерій. Для них була створена спеціальна схема руху.

За кожною колонією закріплювалася певна генетична особливість в залежності від того, яку клітину в квадраті головоломки вона займала. Також бактерії співвідносилися з кольорами, тотожними числам у клітинці.

Вчені "підштовхували" бактерії в клітинах диференціюватися, приймаючи один з чотирьох кольорів. Потім бактерії з використанням РНК-рекомбінази (клас ферментів, здатних здійснювати рекомбінацію ДНК) відсилали інформацію про свою прихильність і значення кольору недиференційованим бактеріями в невирішених клітинах.

Генетична інформація, що зберігається в таких "посланнях", дозволяла бактеріям-приймачам диференціюватися і ставати того ж кольору, що й бактерії-передавачі. Таким чином, як повідомляється, недиференційовані бактерії визначали, який колір потрібно прийняти для виконання завдання.

Нагадаємо, нещодавно британські вчені встановили, що бактерії мають нюх.

На сьогоднішній день вже відомо, що бактерії здатні реагувати на світло, змінювати свої гени, стикаючись з поверхнею одного типу, реагувати на хімічні речовини, з якими вони стикаються безпосередньо.

Читайте також:

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Учені воскресили бактерії, яким 120 тисяч років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: