Японці пообіцяли за 4 роки відродити на Землі мамонтів

До 2015 року на Землі можуть знову з'явитися мамонти. Вчені не полишають сподівань відродити цих гігантських істот шляхом клонування.

Японські вчені пообіцяли, що усього через чотири роки мамонти знову з'являться на Землі. Відродження доісторичних тварин стане можливим завдяки розвитку технологій клонування.

Здійснити грандіозний проект узявся професор Кіотського університету Акіра Ірітані. Раніше численні спроби клонувати тварин, які вимерли кілька тисяч років тому, закінчувалися невдало. Так, перші спроби виділити ядра з клітин шкіри і м'язової тканини робилися ще на початку 1990-х років, але вони не мали успіху, оскільки матеріал був дуже сильно пошкоджений сибірськими морозами.

Зрушення у цій області намітилися в 2008 році, коли вчені змогли клонувати мишу за допомогою клітин іншої миші, яка пролежала замороженою 16 років. Тепер професор Ірітані має намір повторити успіх своїх колег у роботі з організмами, які були заморожені на п'ять тисяч років.

"Технічні проблеми вирішені, залишилося тільки отримати зразок м'яких тканин", - заявив Ірітані.

Влітку він сподівається відвідати Сибір і самостійно пошукати відповідний екземпляр у вічній мерзлоті. Підготовча робота, за оцінками японця, триватиме років зо два. З клітин мамонта науковець має намір виділити здорові ядра і помістити їх в яйцеклітини самки африканського слона. Вона і стане сурогатною матір'ю для мамонта, якого виношуватиме близько двох років (600 днів). Таким чином, приблизно через чотири роки можна буде відтворити здорового мамонта, вважає учений.

"Шанси на успішне клонування великих ссавців становлять сьогодні десь 30%, тому є сенс сподіватися на успіх", - резюмував Ірітані.

Читайте також:

На світ з'явився перший клонований бойовий бик

Тиранозаври виявилися канібалами

Вчені створили чотирьох клонів знаменитої вівці Доллі

Італійські вчені воскресять гігантського доісторичного бика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: