Японія скинула "бомбу" на астероїд. Оприлюднені фото до та після удару

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Утворений кратер удвічі більший за очікуваний.

Космічний апарат "Хаябуса-2" скинув "бомбу" на астероїд Рюгу. Тепер японське космічне агентство JAXA оприлюднило фото масивного кратера, який утворився внаслідок цього.

Про це повідомляє The Mirror.

Снаряд запустили в Рюгу, аби детально вивчити утворений кратер. Щоправда "Хаябуса-2" мав приземлитися біля нього вже цього місяця, але тепер доведеться чекати до наступного року, аби зібрати зразки.

Астероїд Рюгу до та після удару 1 Астероїд Рюгу до та після удару 1

Світлини були зроблені маленькою камерою DCAM3, яка спостерігала за вибухом на відстані близько одного км.

Очікувалось, що штучний кратер матиме ширину близько 10 метрів, але тепер JAXA стверджує, що він може бути приблизно вдвічі більшим.

"Точний розмір і форма штучного кратера будуть детально розглянуті в майбутньому, але ми можемо бачити, що ландшафт площею близько 20 м змінився", - пише космічне агентство.

Зазначимо, "Хаябуса-2" використовував вибуховий пристрій для створення штучного кратера на астероїді Рюгу, але зонд не міг зупинитися, аби підтвердити вдалу роботу через ризик пошкодження.

Тепер зонд досліджуватиме кратер і спробує зібрати зразки, які можуть дати уявлення про походження Сонячної системи. Склад Рюгу цікавить дослідників, оскільки він є залишком від перших днів існування нашої Сонячної системи.

Астероїд Рюгу до та після удару 2 Астероїд Рюгу до та після удару 2

Зразки дозволять вченим досліджувати, як астероїди, такі як Рюгу, мігрували з пояса астероїдів до навколоземних астероїдів. "Можливо, такі астероїди могли принести на Землю і воду, і органічний матеріал, необхідний для початку життя", - додає професор Алан Фіцсіммонс з Королівського університету в Белфасті. "Ці зразки будуть мати вирішальне значення для з'ясуванні цієї версії", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше метеорит вагою 1500 тонн вибухнув над Землею. Потужність вибуху метеориту, що розпався на частини в грудні минулого року над поверхнею Землі, в 30 разів перевищила енергію атомної бомби, випущену американською авіацією 1945 року в японській Хіросімі. Однак одразу після вибуху ніхто не помітив останків метеорита, його знайшли тільки зараз.

ВідеоЯпонський космічний корабель успішно дістався астероїда Рюгу, до якого летів 4 роки

Науковці, які запускали апарат, зустріли новину аплодисментами. Після приземлення корабель встиг зібрати зразки ґрунту з поверхні. Наступного року космічне судно має відправитись з ними назад на Землю. 

Японський космічний корабель успішно дістався астероїда Рюгу, до якого летів 4 роки

Залиште свій коментар

Вибір редакції