Японія запустила в космос зонд для вивчення Венери

Японське космічне агентство запустило ракету-носій, на борту якої перебуває супутник з сонячним вітрилом і апарат для вивчення Венери.

Космічний корабель "Акацукі", який має дістатися Венери до грудня 2010, стартував з космодрому Такеносіма на півдні країни за допомогою ракети Н2А. Через погану погоду запуск відбувся на 3 дні пізніше, аніж планували.

"Акацукі" ("світанок") проведе дослідження клімату на планеті, у тому числі її температури і сили вітру. Для вивчення Венери "Акацукі" оснащений п'ятьма камерами, що сприймають як ультрафіолетове, так і інфрачервоне випромінювання.

Одночасно з "Акацукі" на ракету встановлений космічний парусник "Ікар", здатний рухатися від тиску сонячного світла. Він повинен буде протягом декількох тижнів розгорнути своє 14-метрове вітрило і почати випробувальний політ до Венери, регулюючи швидкість в залежності від сонячного випромінювання.

Повідомляється, що ця програма обійшлася уряду Японії в 280 млн дол.

Нагадаємо, що Японія почала свою космічну програму у 1970р. і поступово висувається на одну з провідних ролей в галузі. Японці провели аналіз покладів корисних копалин на Місяці, відправили кілька супутників на астероїди.

Читайте також:

NASA зробило останню спробу знайти зонд "Фенікс"

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

NASA продовжило місію зонда "Кассіні"

Індія загубила на орбіті Місяця свій супутник

ВідеоЯпонія запустила в космос зонд для вивчення Венери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: