Японія запустила в космос зонд для вивчення Венери

Японське космічне агентство запустило ракету-носій, на борту якої перебуває супутник з сонячним вітрилом і апарат для вивчення Венери.

Космічний корабель "Акацукі", який має дістатися Венери до грудня 2010, стартував з космодрому Такеносіма на півдні країни за допомогою ракети Н2А. Через погану погоду запуск відбувся на 3 дні пізніше, аніж планували.

"Акацукі" ("світанок") проведе дослідження клімату на планеті, у тому числі її температури і сили вітру. Для вивчення Венери "Акацукі" оснащений п'ятьма камерами, що сприймають як ультрафіолетове, так і інфрачервоне випромінювання.

Одночасно з "Акацукі" на ракету встановлений космічний парусник "Ікар", здатний рухатися від тиску сонячного світла. Він повинен буде протягом декількох тижнів розгорнути своє 14-метрове вітрило і почати випробувальний політ до Венери, регулюючи швидкість в залежності від сонячного випромінювання.

Повідомляється, що ця програма обійшлася уряду Японії в 280 млн дол.

Нагадаємо, що Японія почала свою космічну програму у 1970р. і поступово висувається на одну з провідних ролей в галузі. Японці провели аналіз покладів корисних копалин на Місяці, відправили кілька супутників на астероїди.

Читайте також:

NASA зробило останню спробу знайти зонд "Фенікс"

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

NASA продовжило місію зонда "Кассіні"

Індія загубила на орбіті Місяця свій супутник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: