Японія змогла "осідлати" небезпечний для Землі астероїд: чому ця подія є важливою в історії освоєння космосу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Боротьба із космічною загрозою має бути у пріоритеті для людства.

Цього тижня японці змогли підкорити астероїд завбільшки у 9 футбольних полів, адже він несе загрозу для Землі. Японська влада зробила в ньому штучну дірку за допомогою вибухівки, таким чином намагаючись убезпечити від можливого падіння на нашу планету.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Понад сім тисяч будинків із розбитими шибками, кілька зруйнованих приміщень, 2 тисячі поранених людей. Те, що раніше звучало як міф про астероїд, що винищив динозаврів, 15 лютого 2013 року в російському Челябінську міфом бути перестало. Над містом, пронизавши яскравим суперболідом ранкове небо, вибухнув не дуже великий камінець із космосу.

Шматок астероїда навіть досяг Землі. І вчені мали рідкісну можливість вивчити те, що за одну мить могло закінчити всю історію людської цивілізації. Найбільший фрагмент метеорита завважки 654 кілограми підняли з дна озера. Але ударні хвилі обійшли кілька регіонів Росії і Казахстану. Потужність вибуху оцінили від 300 до 500 кілотонн, тобто приблизно в двадцять разів більше за бомбу в Хіросімі.

Відео Японським ученим вдалося підірвати небезпечний для Землі астероїд

Цього тижня японці змогли підкорити астероїд завбільшки у 9 футбольних полів, адже він несе загрозу для Землі. Японська влада зробила в ньому штучну дірку за допомогою вибухівки, таким чином намагаючись убезпечити від можливого падіння на нашу планету. Чи справді ключик до порятунку людства вже близько – у сюжеті.  

Японським ученим вдалося підірвати небезпечний для Землі астероїд

Торік над нашими головами вибухнув метеорит вагою в півтори тисячі тонн. Потужність була в 30 разів більшою за випущену на Хіросіму американську ядерну бомбу. Того разу пощастило, більшість уламків метеорита згоріли під час падіння, частину невеличких ученим вдалося знайти на Землі.

Попри всі нинішні технології людство перед космічною загрозою залишається безпорадним. І як би хто не хизувався своїми міжконтинентальними балістичними ракетами з ядерним боєзарядом - вони здатні вбивати лиш людей. Жодна з наявних ракет знищити астероїд нездатна.  

Нездатна ще й тому, що ми не знаємо, з чим маємо справу. Камінець над Челябінськом рідкісна удача для науковців. Учені розуміють - усі земні баталії, війни і протистояння політиків, економічні кризи та глобальне потепління – лише мішура проти одного великого гостя  з космосу. Вивчити та підкорити небесне каміння намагались учені з десятка країн.

Приземлитися на астероїдах значно важче, ніж на Місяці чи навіть на Марсі. Кілька невдалих спроб і місію підкорення астероїдів відклали. Утім, прямо зараз на наших очах відбувається диво. Японці зробили і продовжують творити, щось неймовірне. Вони буквально осідлали астероїд.  І здається роблять справді великий крок  для порятунку людства.

Астероїд Рюгу в 30 разів більший за той, що вибухнув над Челябінськом. У діаметрі має 920 метрів. Падіння такого об’єкта - це вже глобальна планетарна катастрофа. Кружляє Рюгу довкола нашої планети лише за 280 мільйонів кілометрів - у космічних масштабах відстань мініатюрна. 

Та от щоби до нього дістатись японському апарату "Хаябуса-2" знадобилося здолати понад три мільярди кілометрів, зробити три кола по орбіті навколо Сонця, буквально три з половиною роки гнатися за астероїдом і таки його наздогнати. 

Але схоже вже робили й інші  апарати. Та далі почалося неймовірне. Японські інженери забули, що означає слово неможливо. Апарат  не просто зробив дистанційне дослідження астероїда з  тепловою картою і надчіткими зображеннями. Він висадив туди два незвичних мініатюрних космічних зонди з назвою "Мінерва", які  вміють пересуватися стрибками. І мають купу обладнання. Навіть кольорові знімки прислали.

Далі  станція направила на астероїд іще один уже значно більший апарат - модуль "Маскот" для глибших досліджень космічного тіла і знову все минуло успішно.

Та пригоди не закінчилися. На Рюгу для збору ґрунту сів сам апарат "Хаябуса-2". І взяв частинки поверхні, все знявши на камеру.

Утім людям треба знати більше, якщо коли-небудь доведеться відводити таку біду від планети. Тому "Хаябуса" мав завдання створити штучний кратер на астероїді. І ось цього тижня він із висоти в 500 метрів запустив у цю космічну скелю спеціальну бомбу.

Мідний  снаряд начинений чотирма з половиною кілограмами вибухівки, вдарився об Рюгу зі швидкістю два метри за секунду. Тим часом, сама станція сховалася з іншого боку Рюгу від камінної шрапнелі. Підтвердження того , що на астероїді з’явилася зроблена людиною яма - стало новою віхою в дослідженнях людства. Це зафіксувала і спеціально опущена на космічну скелю камера та очі "Хаябуси".

Японці дісталися внутрішніх прошарків астероїда. А на черзі - ще одне приземлення станції , ще один відбір ґрунту і найголовніше -  все зібране "Хаябуса" доправить на Землю.

У мережі жартують, що поки японці ледь не будівельні роботи в космосі зорганізували, ми нормальні дороги побудувати ніяк не можемо. Утім, у нас над головами справді відбувається диво. І розрізнене та розсварене людство має бути вдячним тим, хто намагається створити парасольку від космічної небезпеки. 

Астероїдною загрозою непокоїться і ООН - там розробили спеціальну програму. Усі 193 держави-члени організації в один голос її підтримали і виділили аж півмільярда доларів, що ледь вистачить на три сучасні літаки F-16 . Вони, поки що, здаються політикам важливішими.

Мар’яна Зінковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції