Японська космічна вантажівка вперше пристикувалася до МКС

Японський вантажний корабель HTV успішно пристикований до Міжнародної космічної станції (МКС). Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Перша японська космічна вантажівка HTV пристикована до американського модуля Harmony Міжнародної космічної станції (МКС) за допомогою маніпулятора Canadarm-2, яким управляв астронавт НАСА Роберт Тірськ.

Японський транспортний корабель, не оснащений системою автоматичної стиковки, був "захоплений" за допомогою канадського суперманіпулятора Canadarm-2. Далі був здійснений процес його "підтягування" до станції, а потім приєднання до нижнього стикувального вузла американського модуля Harmony.

Зараз йде вирівнювання рівня тиску повітря між кораблем і американським сегментом МКС, після чого екіпаж станції відкриє люки і почне розвантаження HTV.

Як очікується, японська вантажівка пробуде в складі МКС близько місяця, до середини жовтня, після чого за допомогою маніпулятора буде відведений від станції і затоплений на "кладовищі космічних кораблів" в районі Тихого океану.

Вантажопідйомність першої японської космічної вантажівки становить близько 6 тонн, але цього разу він доставив на МКС всього 4,5 тонни устаткування і продовольства, а також устаткування для роботи за японською науковою програмою.

До 2015 року Японія розраховує відправити до МКС ще шість космічних вантажівок.

Читайте також:

Космічне сміття змусить МКС "переїхати"

Напередодні річниці висадки на Місяць на МКС поламався туалет

Discovery пристикувався до МКС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: