Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Японська ракета MOMO-4, яку дозаправили саке і заповнили бургерами, впала  в море

Бортовий комп'ютер ракети зафіксував несправність і вимкнула двигуни.

Японська приватна компанія Interstellar Technologies провела четвертий пуск ракети власної розробки MOMO-4, але і він став провальним - після успішного старту вона впала в море.

Бортовий комп'ютер ракети зафіксував несправність і вимкнула двигуни на 7 хвилині польоту. MOMO-4 повинна була досягти відкритого космосу і за допомогою спеціальної установки запустити паперовий літачок. Весь процес повинен був контролюватися за допомогою камери. Також фахівці як експеримент підмішали в ракетне паливо саке з префектури Вакаяма, а на борту були бургер і кавові боби елітного сорту «Панама гейша».

Це вже четвертий пуск Interstellar Technologies, з яких успішним був лише один. Так, вперше ракета впала на 66-й секунді з висоти близько 20 кілометрів після втрати зв'язку, а вдруге вона впала і вибухнула через чотири секунди після старту. Третій пуск, що відбувся в травні 2019 року, виявився успішним - ракета MOMO-3 досягла висоти в 110 кілометрів і через 10 хвилин впала в Тихий океан.

Довжина ракети MOMO становить всього 10 метрів, а діаметр - 50 сантиметрів, маса - близько тонни. Її вартість становить всього 50 мільйонів ієн (близько 440 тисяч доларів). Розробники сподіваються після 2020 року налагодити їх комерційне виробництво для виведення на орбіту надмалих супутників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції