Учені генетично змінили найближчих родичів людини. Вийшли зелені мавпи

Японські фахівці уперше в історії науки спромоглися змінити біологічну структуру найближчих родичів людини.

Мавпам-маромозеткам додали ген, який зробив їхнє хутро флуоресцентно-зеленим.

Такого результату досягла група дослідників токійського університету Кейо та Інституту вивчення піддослідних тварин з міста Кавасакі.

Раніше експерименти зі зміни генетичної структури, що передавалася б спадково, успішно проводились з мишами та щурами, проте скоректувати ДНК гранично близьких до людини приматів вдалося уперше.

Це відкриває, зокрема, шлях до успішнішого пошуку шляхів лікування найскладніших захвоювань людини з використанням трансгенних мавп, уражених, наприклад, хворобами Альцгеймера чи Паркінсона.

"Ми переходимо на новий етап вивчення мозку і репродуктивного механізму людини", - заявив у зв’язку з цим професор Хідеюкі Окано з університету Кейо.

Такі дослідження в той же час викликають занепокоєння в певних колах, зокрема, серед діячів християнських церков. Оскільки теоретично відкривають шлях до отримання генетично змінених людей.

Проте, як запевнив професор Окано, японські дослідники строго поважатимуть етику і не розповсюджуватимуть свої експерименти на людини.

У дослідах з мармозетками вони використовують вірус, що проникає в ДНК. З його допомогою учасники експерименту ввели у запліднену яйцеклітину мавпи ген, що виробляє білок, який надає хутру зелений відтінок, що світиться.

Таким чином з 2006 року народилося уже п’ять генетично модифікованих мавп. Їхні хутро і шкіра відсвічують зеленаво – особливо якщо їх піддати ультрафіолетовому опроміненню. Така властивість, як встановили дослідники, передається спадково при схрещуванні генетично змінених тварин і звичайних.

Мармозетки – це мавпи, які живуть в тропічних лісах Південної Америки. Завдовжки тварини всього 20-30 сантиметрів. Вони активно і швидко розмножуються, що робить їх зручним об’єктом для дослідників-генетиків.

Читайте також:

Японські вчені знайшли новий ген облисіння

Німці придумали гараж на будь-який смак

Вчені довели, що фастфуд робить дітей дурнішими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: