Японські вчені створили земне ядро в алмазній ковадлі

Японські дослідники вирішили відтворити умови, в яких знаходиться земне ядро, у алмазній ковадлі.

Дослідники з Японії змогли в лабораторії відтворити температуру і тиск земного ядра. В той же час не уточнюється, чи опубліковані результати нової роботи в рецензованому науковому журналі.

На думку вчених, земне ядро, що знаходиться в центрі планети на глибині близько 2,9 тисяч кілометрів, складається зі сплаву заліза і нікелю. Ядро нагріли приблизно до 5 тисяч градусів і воно відчуває тиск у 360 гігапаскалей.

Японські дослідники вирішили відтворити ці умови, використовуючи алмазне ковадло. Це пристосування працює наступним чином: зразок поміщається між зрізами двох спеціально огранених алмазів. За допомогою пресу алмази здавлюють зразок - надзвичайно високий тиск створюється за рахунок того, що поверхні алмазів, які пресують, мають дуже маленьку площу. У даному випадку товщина граней становила близько 40 мікрометрів (мікрометр - одна мільйонна частина метра).

Авторам нової роботи вдалося добитися тиску, який в 3,64 мільйона рази перевищує нормальний атмосферний тиск. Нагрівання зразків заліза здійснювалося за допомогою лазера. Вчені показали, що в таких умовах щільність зразків заліза зросла в 165 разів у порівнянні зі звичайним станом. Крім того, дослідники змогли вивчити і інші властивості створеної ними моделі земного ядра.

Наявність у планети металевого ядра є критично важливим фактором для існування життя. При обертанні планети в рідкій зовнішній частині ядра виникають течії. Так як матеріал рідкої частини ядра електрично заряджений, течії створюють навколо Землі магнітні поля. Вони захищають планету від проникнення високоенергетичних заряджених частинок, що летять від Сонця.

Читайте також:

На Землі зафіксована найбільша магнітна буря

Порятунок планети від енергетичної кризи оцінили в 25 трильйонів доларів

Астроном-аматор виявив новий природний супутник Землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: