Японські вчені знайшли новий ген облисіння

Відсутність гена Sox21 призводить до утворення волосся, яке погано утримується у волосяних фолікулах і швидко випадає.

Японські учені знайшли ген, пов'язаний з облисінням. В ході експериментів на мишах дослідники з'ясували, що блокування гена Sox21 може призвести до раннього випадання волосся.

Ген Sox21 наявний як у мишей, так і у людини. Дослідники вирощували мишей, у яких даний ген не функціонував. Ці гризуни починали втрачати волосяний покрив на голові через 15 днів після народження і протягом тижня ставали цілковито лисими.

Нова шерсть у мишей повинна виростати відразу після випадання старої. Проте у піддослідних гризунів періоди відсутності волосяного покриву були довшими, аніж зазвичай, а шерсть, яка знову відростала, випадала також швидко.

Дослідження було проведене групою працівників Медичної школи токійського університету Кейо і Національного інституту генетики в Японії.

На думку вчених, відсутність гена Sox21 призводить до утворення волосся, яке погано утримується у волосяних фолікулах і швидко випадає.

У попередніх дослідженнях ученими була відкрита роль гена Sox21 у формуванні нервових клітин. За словами японських генетиків, результати їх роботи можуть привести до відкриття нових способів лікування випадання волосся, проте на найближчий час вони не планують подальших досліджень цього питання.

Читайте також:

На головах лисих людей розмістять рекламу

Зонди, які шукали життя на Марсі, самі його і знищили

Вчені: попри кризу, більшість мешканців Землі налаштовані оптимістично

Вчені знайшли бракуючу ланку в еволюції людини, яку шукали два століття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: