Японські вчені зуміли сфотографувати атом водню

Японці змогли зробити знімок окремого атома водню - найлегшого і найменшого з усіх атомів. Для цього використали новий скануючий електронний мікроскоп.

Група вчених з Токійського університету зуміла вперше в історії зробити знімок окремого атома водню - найлегшого і найменшого з усіх атомів.

За словами керівника дослідження професора Юїті Ікухари, для унікального знімка був використаний принципово новий скануючий електронний мікроскоп.

Діаметр атома водню - приблизно одна десятимільярдна частина метра. Раніше вважалося, що сфотографувати його сучасним обладнанням практично неможливо. На частку водню припадає більше 90 відсотків всіх атомів у Всесвіті.

Разом з атомом водню японськими вченими був сфотографований і окремий атом ванадію. Таким же способом можна зафіксувати і інші елементарні частинки. "Тепер ми можемо побачити всі атоми, з яких складається наш світ, - заявив професор Ікухара. - Це прорив до нових форм виробництва, коли в майбутньому можна буде приймати рішення на рівні окремих атомів і молекул".

Вчені з Харківського фізико-технічного інституту представили перші в історії науки знімки атома. Для отримання знімків вчені використовували електронний мікроскоп, що фіксує випромінювання і поля.

Читайте також:

Українські вчені вперше в світі сфотографували атом

Учені вперше розглянули окремі атоми

Створено наноробота розміром з молекулу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: