Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Вчені винайшли для астронавтів нижню білизну, яка довго залишається чистою.

Японський астронавт Коїті Ваката на Міжнародній космічній станції (МКС) тестує нижню білизну, яка не вбирає запахи і тому придатна для носіння протягом довгого часу. Білизну розробили японські вчені, вона зроблена з антибактеріальних полімерних негорючих матеріалів і залишається свіжою, принаймні, тиждень.

Великою проблемою у космосі є те, що там немає можливості ні прати, ні часто відправляти брудну білизну на Землю. Як вважають дослідники, труси, що зберігають свіжість протягом великого проміжку часу, значно підвищать чистоту мікроклімату на орбіті.

Бортінженер Коїті Ваката прибув на Міжнародну космічну станцію минулого тижня. У складі МКС окрім Вакати, командир Майкл Фінк (США) і бортінженер Юрій Лончаков (Росія). Японець одразу після прибуття почав тестувати "вічно свіжі" труси. Не дивлячись на загальне правило астронавтів міняти білизну кожні три дні, Коїті Ваката виконував всі свої обов'язки на МКС в одних і тих же трусах. Поки про його відчуття нічого не відомо, вочевидь, про результати повідомлять після прибуття японця на Землю.

Нагадаємо, напередодні шатл Discovery відстикувався від МКС.

За час перебування на МКС астронавти зробили три виходи у відкритий космос і встановили на поверхні станції останню панель сонячної батареї.

Також астронавти на поверхні Міжнародної космічної станції неправильно встановили порожній контейнер для зберігання різного устаткування. Астронавти втретє виходили у відкритий космос, але так і не змогли правильно встановити кріплення платформи до зовнішньої сторони МКС.

Читайте також:

В Англії вчені створять штучну кров

З Google Maps стерли непристойні фото британців

Обама подзвонив до космонавтів

В космос запускатимуть прибиральника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: