Японський зонд доставив на Землю зразки, здобуті з астероїду

Після семирічного перебування в космосі, японський зонд Hayabusa доставив на Землю капсулу зі зразками з астероїда Ітокава.

Японський зонд Hayabusa ("Сокіл"), що завершивши своє семирічне перебування в космосі, доставив на Землю капсулу зі зразками з астероїда Ітокава, розташованого в 336 500 000 км від нашої планети. Капсула приземлилася в австралійській пустелі Вумера.

Японські фахівці зафіксували надходження з капсули радіосигналу, що стало підтвердженням її посадки за допомогою парашута на Землю. При входженні зонда в щільні шари атмосфери булв також зафіксований яскравий спалах - сам зонд ймовірно згорів.

Капсула, яка може містити найцінніші матеріали, вже знайдена, повідомили в міністерстві оборони Австралії. "В цілому місія зонда завершилася успішно і вдалося вирішити головне завдання - повернути апарат на Землю", відзначили в японському космічному агентстві. Експерти сподіваються, що "капсула, яка відокремилася від зонда доставила на Землю зразки піску і пилу з астероїда".

Японський зонд, запущений в космос в 2003 році, в даний час є єдиним космічним апаратом, який здійснив посадку та зліт з поверхні космічного тіла за межами системи "Земля-Місяць". Тим часом, фахівці японського космічного агентства не впевнені в тому, що за кілька секунд, протягом яких станція перебувала на поверхні небесного тіла, їй вдалося зібрати у внутрішній контейнер пил і осколки астероїда.

Старт апарату Hayabusa відбувся 9 травня 2003 року. У листопаді 2005 року він успішно сів на астероїд. Після забору частинок ґрунту з його поверхні апарату належало доставити їх на Землю, але ця операція опинилася на межі зриву через витік палива і вихід з ладу основних систем управління.

На початку 2009 року японські фахівці частково "реанімували" рухову установку апарату, що зробило можливим його повернення на Землю. За допомогою одного з чотирьох двигунів, що зберіг здатність включатися по команді ЦУП, політ продовжився, але лише наприкінці минулого місяця агентство підготувало зонд до переходу на навколоземну орбіту. На початку червня були здійснені останній запуск двигуна і ще одне коректування траєкторії польоту.

Повернення зонда, довжина якого разом з розкритими сонячними панелями досягає 5 м, відбулося на 3 роки пізніше терміну, який спочатку намічався. Витрати на його створення склали 12,7 млрд ієн (понад 130 млн доларів).

Астеріод Ітокава отримав своє ім'я на честь "батька" японського ракетобудування Хідео Ітокави. Це небесне тіло знаходиться на відстані близько 290 мільйонів кілометрів від Землі. Його довжина складає 700 метрів, ширина - 300 метрів.

На відміну від планет, астероїди, на думку вчених, можуть включати в себе матеріали, що не зазнали змін з часів утворення Сонячної системи, і тому представляють для науки особливий інтерес.

Читайте також:

Комета Галлея виявилася прибульцем з іншої зоряної системи

На Марсі знайшли залишки гігантського озера

NASA виявила ознаки життя на супутнику Сатурна

ВідеоЗонд доставив на Землю зразки, здобуті з астероїду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: