Японці розіб’ють космічний зонд об поверхню Місяця

Катастрофа - запланована. Апарат розіб'ють щоб проаналізувати спектр і спалахи, хмари пилу, глянути, чи немає слідів води.

10 червня о 21 годині 30 хвилин за київським часом японський дослідницький зонд "Кагуя" розіб’ється об поверхню Місяця. Станеться це у правій нижній частині його диску в точці з координатами 63 градуси південної широти і 80 градусів східної довготи. Спалах буде видно із Землі навіть у любительські телескопи. Проте японці розраховують спостерігати його в потужні телескопи, діаметр дзеркал яких близько 3 метрів.

Катастрофа - запланована. Тобто, апарат розіб'ють об Місяць спеціально - щоб проаналізувати спектр і спалахи, хмари пилу, глянути, які речовини там є і чи немає слідів води.

Розбивати зонди - це вже традиція. Останнім часом так робили з європейським апаратом "СМАРТ-1" і китайським "ЧАН-Е-1".

Швидкість "Кагуї" у момент зіткнення складатиме близько 6 тисяч кілометрів на годину. Удар очікується сильний, але відбудеться він по дотичній. І апарат, можливо, прооре борозну на поверхні Місяця.

"Це стане фінальним шоу для японського народу", - сказав Шин-Ічи Собує, дослідник і офіційний представник національного космічного агентства JAXA.

Після японського шоу увагу фахівців буде зосереджено на двох нових місіях NASA. Приблизно через тиждень повинні стартувати Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) і Lunar Crater Observation and Sensing Satellite (LCROSS). Перший апарат з вельми низької орбіти фотографуватиме Місяць з метою скласти найдокладнішу карту і підібрати найбільш відповідні місця для пілотованих експедицій і баз. Другий влаштує бомбардування полярних кратерів двома важкими болванками. Шукатиме там водяний лід - мабуть, надії, що він там існує, вельми серйозні.

Однак громадськість чекатиме від LRO не карт, а фотографій з місць посадки американських "Аполлонів", таких, на яких було б видно залишену на поверхні техніку. Схоже, лише подібні знімки зможуть переконати скептиків, що американці дійсно висаджувалися на Місяць.

Нажаль, японці, фотографуючи з "Кагуї", жодних доказів не здобули. Хоча спеціально знімали місця посадок "Аполлона-15" і "Аполлона-17".

З іншого боку, японці, сфотографувавши місце посадки "Аполлона-15", отримали пейзаж, аналогічний тому, який показували американці на знімках, зроблених з поверхні Місяця. На японському знімку немає дрібних подробиць, але місце те саме. Це може служити непрямим підтвердженням реальності експедицій США.

Читайте також:

Космічного туриста навчать їсти в невагомості й розмовляти російською

Німецькі школярі визначили положення астероїдів точніше за NASA

Японський астронавт випробував на орбіті літаючий килим

Японський астронавт тестує на орбіті "вічно свіжі" труси

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: