Японці розробили універсальну вакцину від грипу

Японські дослідники повідомили про те, що ними розроблена вакцина проти грипу, яка здатна захистити від різних типів вірусу.

Японські дослідники повідомили про те, що ними розроблена вакцина проти грипу, яка здатна захистити від різних типів вірусу і навіть запобігти смертельній пандемії пташиного грипу в разі його мутації.

Як передає AFP, учені успішно випробували вакцину на мишах, яким імплантували людські гени, повідомив Тетсуя Утіда, дослідник з Національного інституту інфекційних захворювань.

Сучасні вакцини проти грипу швидко втрачають свою ефективність, проте японські учені стверджують, що їх вакцина не ставатиме даремною з часом. Поки засіб випробували лише на декількох видах грипу, у тому числі на вірусі H5N1, але творці переконані, що вакцина виявиться ефективною і проти нових різновидів пташиного грипу.

За даними Світової організації охорони здоров'я, з 2003 року від пташиного грипу померли близько 250 людей - в основному в Південно-східній Азії. СООЗ попереджає, що смертельно небезпечний пташиний грип в майбутньому здатний мутувати. Якщо вірус почне легко передаватися від людини до людини, це загрожує мільйонними жертвами.

Утіда відзначає, що до практичного вживання нової вакцини пройде ще декілька років. Доти необхідно підтвердити її безпеку в ході подальших експериментів з мишами та іншими тваринами. Лише після можна буде випробувати розробку на людях.

Дослідження вакцини проводять спільно вчені з Національного інституту інфекційних захворювань, Університету Хоккайдо, Медичного університету Сайтамі і хімічній корпорації NOF. Після появи інформації про успішні випробування акції NOF на токійській фондовій біржі підскочили на 20,79%.

Читайте також:
Українці грипом не хворіють
У Китаї у чоловіка виявлений "пташиний грип"
У Росії більше 200 військових захворіли на пневмонію через холод в казармах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: