Японці створили робота-колібрі

Японські вчені з Університету Чіба продемонстрували робота-колібрі.

робот-колібрі
Lenta.ru
Нова розробка японських вчених в робототехніці є мініатюрним (розміром із звичайну колібрі) роботом, що обладнаний двома парами крил. Здійснюючи до 30 помахів в секунду, апарат здатний пересуватися по повітрю досить швидко. Вага робота становить близько 2,6 грама, а вартість його розробки - близько 2,1 мільйона доларів.

У рамках демонстраційного польоту робот, контроль за якими здійснюється за допомогою інфрачервоного випромінювання, зробив у повітрі кілька фігур, включаючи вісімку. За словами вчених, до березня 2011 року вони планують навчити робота зависати нерухомо в повітрі (як і його природний прототип), а також забезпечити апарат відеокамерою.

Розробники підкреслюють, що робот веде себе в повітрі помітно стабільніше мініатюрного вертольота, тому може використовуватися для пошуку людей під завалами, переслідування злочинців і навіть як зонд на Марсі.

Зовсім нещодавно вчені з Технологічного інституту Джорджії створили модель робота для підкорення піску. Новий апарат здатний швидко пересуватися по піщаній поверхні, не грузнучи. SandBot, забезпечений шістьма колесами-лопатками, які рухаються із змінною швидкістю: коли вони знаходяться у повітрі, то обертаються швидко, а коли на піску - повільно. У результаті новий робот здатний розвивати швидкість до 30 сантиметрів в секунду.
 

Читайте також:

Мобільні оператори попередять власників "сірих" телефонів про можливе відключення

Канадський вчений створив робожінку

Японці створили найменшого робота-гуманоїда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: