Яйцеклітина може самостійно обирати сперматозоїди за допомогою хімічних сигналів - вчені

Яйцеклітина може самостійно обирати сперматозоїди за допомогою хімічних сигналів - вчені

Фото: pixabay.com

Ідея про те, що яйцеклітини вибирають сперматозоїди, нова для фертильності людини.

Дослідження учених з Стокгольмського і Манчестерського університетів показало, що людські яйцеклітини використовують хімічні сигнали для залучення сперматозоїдів.

Про це пише CNN.

Вчені виявили, що вибір сперматозоїда триває після статевого акту, Водночас яйцеклітини можуть надати перевагу одним сперматозоїдам перед іншими.

Людські яйцеклітини виділяють хімічні речовини, звані хемоаттрактантами, які залишають свого роду хімічний слід, який сперматозоїди використовують для пошуку незапліднених яєць. До цього дослідження ми не знали, що ці хімічні речовини діють по-різному на сперму у різних чоловіків, фактично вибираючи, яка сперма успішніша.

автор дослідження Джон Фітцпатрік

Вчені досліджували, як у чашці Петрі сперматозоїди реагують на фолікулярну рідину - складне біологічне середовище, продукт клітин гранульози, статеву клітину, що бере участь в розмноженні у період його дозрівання.

Дослідники хотіли зрозуміти, чи "обирає" сперматозоїд фолікулярну рідину від різних жінок. За словами вчених, "вибір" яйцеклітини не завжди може відповідати вибору жінки: яйцеклітина не обов'язково може «залучати» сперматозоїди партнера її власниці.

Залежно від сили цього сигналу, ви можете отримати різні реакції щодо того, як сперма реагує на ці жіночі хімічні сигнали в межах їх фолікулярного поля. Якщо яйце хоче, щоб сперма плавала в "швидкій смузі", так би мовити, воно пошле хімічні речовини, щоб заохотити це. Ідея про те, що яйцеклітини вибирають сперматозоїди, нова для фертильності людини.

старший автор досілдження Деніел Брісон

Дослідник також додав, що дослідження взаємодії яйцеклітин і сперматозоїдів можуть поліпшити методи лікування безпліддя і в кінцевому підсумку допомогти зрозуміти невідомі причини безпліддя в парах.

Нагадаємо, данські дослідники виявили, що пізній сон впливає на якість сперматозоїдів у чоловіків і знижує їхні шанси на батьківство.

Повʼязані теми:

Наступна публікація