Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Роботи триватимуть близько восьми місяців.

У Єгипті розпочалася реставрація саркофагу давньоєгипетського фараона Тутанхамона, повідомляє агентство dpa у неділю, 4 серпня.

Реставрація триватиме близько восьми місяців у Великому Єгипетському музеї поблизу Каїра, розповів міністр старожитностей країни Халед аль-Анані.

"Ми очікуємо щонайменше вісім місяців роботи, щоб врятувати саркофаг", - сказав він.

Процес реставрації передбачає повторну фіксацію золотих шарів, які випали із саркофагу.

У липні міністерство повідомило про пошкодження, яких зазнала зовнішня частина саркофагу. Його передали на реставрацію до Великого Єгипетського музею, який будується біля пірамід Гізи. Очікується, що саркофаг Тутанхамона стане центральним елементом музею, який має відкритись наступного року.

Нагадаємо, британський археолог Говард Картер знайшов саркофаг Тутанхамона поблизу Луксора в 1922 році. Фараон Тутанхамон зійшов на трон у віці дев'яти років. Він правив між 1333 і 1323 роками до нашої ери, як один з останніх фараонів 18-ї династії.

ВідеоДо Парижа привезли виставку найзнаменитішого єгипетського фараона

Це і покриті справжнім золотом саркофаги, і статуетки богів, й іграшки та предмети побуту - загалом сотні різних старожитностей. Куратори виставки переконують - експозиції такого масштабу поза Єгиптом не було ніколи. Експозицію Тутанхамона відкриють у центрі Гранд-Аль вже завтра.

До Парижа привезли виставку найзнаменитішого єгипетського фараона

 

Вибір редакції