Єврокомісія готова покарати Microsoft за надмірну любов до Internet Explorer

Антимонопольники з Єврокомісії вимагає від Microsoft включити до Windows інші Інтернет-браузери, окрім IE.

Єврокомісія, чиє антимонопольне відомство ще з минулого року веде розслідування з питань Інтернет-браузерів, готова застосувати антимонопольні санкції до світового лідера серед розробників програмного забезпечення - Microsoft.

Вона вимагатиме не видалення Інтернет-браузера Explorer з Windows, а включення до неї інших браузерів.

Вказана санкція є ключовою точкою переговорів між владою ЄС і Microsoft. Остаточного рішення по справі ще немає, і, швидше за все, не з'явиться ще декілька тижнів.

Спочатку з вимогою про проведення антимонопольного розслідування відносно Internet Explorer виступила норвезька Opera Software. Пізніше позов підтримала Mozilla Corp, а потім і Google. Проте лише зараз стало очевидне, що підключення визнаних технологічних гігантів ставить Microsoft в зовсім невигідне становище, оскільки по бізнес-практиці корпорації конкуренти вирішили, що називається, вистрілити залпом зі всіх знарядь.

Перша скарга була ініційована норвезькою компанією Opera, пізніше до неї приєдналися розробники браузера Mozilla з Mozilla Foundation і Chrome з Google, які повідомили, що має намір всіляко співробітничати з Єврокомісією і ретельним чином стежитимуть за ходом справи. Єдиним гравцем ринку браузерів, який поки зберігає мовчання, залишається компанія Apple. Крім того позов підтримала організація Free Software Foundation Europe ("Фонд вільного ПЗ - Європа")

Представники Opera Software, Mozilla Foundation і Google беруть активну участь в даній справі, намагаючись примусити софтверного гіганта або виключити Internet Explorer з складу Windows, або ж пропонувати користувачу при установці вибір з декількох альтернативних продуктів.

У січні європейські антимонопольні регулятори видали попередній висновок, згідно якому Microsoft "намагається порушити умови конкуренції між браузерамі, позбавляючи споживачів процедури вибору рішення".

Зрештою, на думку оглядачів, влада ЄС може вимагати від Microsoft продавати Windows в Європі без інтегрованого браузера IE.

З точно такою ж справою корпорація вже стикалася більше 10 років тому. Тоді скаргу проти неї подала вже неіснуюча нині компанія Netscape, що звинувачувала Microsoft в "блокуванні її розробки на ринку Windows-комп'ютерів". Минула битва затягнулася на декілька років.

"Якщо остання атака регулятора на Microsoft буде успішною, то основна маса європейських користувачів можуть дізнатися, що на ринку існують браузери, альтернативні Internet Explorer. Вперше на це розплющити очі намагалася ще Netscape", - вважає оглядач Financial Times Річард Вотерс.

Проте джерела в самій Microsoft говорять, що всі нинішні Windows настільки тісно переплетені з браузером, а багато сервісів розраховане саме на Internet Explorer, що просто так вичистити його з системи і пропонувати як опцію, буде нелегко навіть технічно.

У 2007 році Microsoft погодилася виключити продукт Media Player з складу операційної системи Windows (за скаргою Real Networks), а також відкрити ширший доступ до технічних документів Windows і опублікувати ряд мережевих протоколів цієї системи, щоб конкуренти могли створювати своє програмне забезпечення більш сумісним та інтегрованим з Windows. Проте тривалі переговори корпорації, повільних хід справи і інші чинники все ж таки привели софтверного гіганта до штрафу в 500 млн. євро.

У Європі за антимонопольні порушення тут передбачений особливо суворий штраф, який у ряді випадків може доходити до 10% річного обігу компанії. У випадку з Microsoft річний обіг складає близько 60 млрд. доларів.

Читайте також:

Samsung представив перший в світі мобільник з 12-мегапіксельною камерою

В США створено найпотужніший у світі лазер-гігант

Google представив новий режим спілкування в інтернеті

"Антипіратський" троян псує mp3-файли

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: