Єврокомісія оштрафувала Intel на рекордні 1,06 млрд євро

Американського виробника мікропроцесорів визнали винним у "антиконкурентній практиці ведення бізнесу".

Єврокомісія звинуватила американського виробника мікропроцесорів Intel у порушенні антимонопольного законодавства і оштрафувала компанію на 1,06 мільярдів євро (1,45 мільярда доларів).

Intel визнали винним у недобросовісній конкуренції. "Політика Intel нашкодила мільйонам європейців, оскільки корпорація навмисно перешкоджала доступу конкурентів на масовий ринок", - йдеться в оприлюдненій 13 травня заяві Єврокомісії.

Зокрема, за даними Єврокомісії, Intel блокував доступ компанії AMD на європейський ринок шляхом надання значних знижок виробникам комп'ютерів на свою продукцію. Крім того, компанія підкупала продавців техніки, щоб вони відмовлялися від продажів комп'ютерів з чіпами AMD.

Intel також платив виробникам комп'ютерів за відстрочення або скасування планів з випуску продуктів, в яких використовуються мікросхеми конкуруючої компанії AMD.

Крім штрафу, Єврокомісія наказала Intel негайно припинити надання незаконних знижок та інші незаконні дії.

Штраф у 1,06 млрд євро є рекордним штрафом Єврокомісії для окремо взятої компанії. До цього найбільший в історії штраф у розмірі 896 млн євро був накладений на виробника скла Saint-Gobain за цінову змову. У 2004 році на 500 млн доларів оштрафували компанію Microsoft - за зловживання своїм домінуючим станом на ринку настільних ОС.

Читайте також:

Творців торренту Pirate Bay посадили до в'язниці

Швидкість передачі даних безпровідним шляхом зросте до 1 Гбіт/с

В мобільниках з'являться фінансові піраміди "а-ля Медофф"

Неофіційна версія Windows 7 заражена трояном

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: