Єврокомісія розробила основу "етичних законів" для штучного інтелекту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Аби залучити новітні технології сповна, люди мають довіряти їм.

Єврокомісія розробила сім ключових вимог до штучного інтелекту у межах проекту з визначення на практиці етичних принципів, за якими він має розвиватись у Європі.

Про це йдеться на сайті Європейської Комісії.

Як зазначається, вимоги створили на основі роботи групи експертів, група яких була утворена 2018-го року. Там наголосили, що етичний вимір штучного інтелекту - не предмет розкоші і не те, чим можна нехтувати. Як пояснюється, лише за умови довіри суспільство зможе сповна використовувати технології.

Так, штучний інтелект можна залучити у багатьох сферах. Зокрема в охороні здоров’я, споживанні енергії, безпеці автомобільної техніки, фермерстві, боротьбі з кліматичними змінами, моніторингу фінансових ризиків, боротьбі зі злочинністю тощо.

У вирішенні правових та етичних питань з цього приводу Єврокомісія дотримується правила "трьох кроків". Спочатку слід визначити ключові вимоги до штучного інтелекту, якому можна довіряти, потім – обговорити їх з представниками промисловості та користувачами, і наостанок – міжнародне погодження щодо розбудови штучного інтелекту винятково в інтересах людини.

Так, європейські експерти визначили сім ключових принципів, яким має відповідати штучний інтелект.

  • Людське посередництво і контроль. Штучний інтелект має передбачати контроль з боку людини, розроблятися з повагою до інтересів суспільства та прав людини, а також не обмежувати право людини самостійно ухвалювати рішення і не вводити її в оману.
  • Надійність та безпека. Всі такі системи мають бути достатньо стабільними на випадок помилок та збоїв у системі на всіх етапах їхнього функціонування.
  • Конфіденційність та керування даними. Люди мають мати повний контроль над власними даними, які не мають використовуватися проти людини.
  • Прозорість. Людина повинна мати можливість відслідковувати роботу усіх систем штучного інтелекту.
  • Різноманітність, недискримінація та справедливість. Штучний інтелект має враховувати всі людські особливості, можливості та потреби, і бути доступним для всіх.
  • Соціальний та економічний добробут. Штучний інтелект має використовуватись для вкорінення позитивних соціальних змін та посилювати екологічну відповідальність.
  • Підзвітність. Мають бути створені механізми, що забезпечать відповідальність і підзвітність за системи ШІ і їхні результати.

Як наголошується, Єврокомісія прагне винести цей підхід щодо розбудови "етичного" штучного інтелекту на глобальне обговорення, тому що новітні технології та алгоритми не знають жодних кордонів.

Тим часом у Китаї вироблять секс-ляльки зі штучним інтелектом на будь-який смак. Клієнти можуть ще й поговорити зі своїми секс-іграшками. Разом з цим дослідники застерігають: безвідмовні технології приховують чимало загроз і можуть негативно вплинути на цілу низку сфер життя людини.

Відео "Розумні" ферми, велосипеди та вулики: штучний інтелект набирає обертів по всьому світу

Роботи будуть помічниками по господарству вже за 10 років, - кажуть розробники штучного інтелекту. Роботи вже допомагають лікарям із діагнозами та операціями. По всьому світу штучний інтелект керує потягами в метро. Аби не залишитися без роботи, розробники штучного інтелекту радять людям займатися перепідготовкою, а державам - визначити професії, які зникнуть.

"Розумні" ферми, велосипеди та вулики: штучний інтелект набирає обертів по всьому світу

Залиште свій коментар

Вибір редакції